Skocz do zawartości

Robin Hood

Członkowie
  • Liczba zawartości

    14
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Zawartość dodana przez Robin Hood

  1. Słuszne pytanie. W czasach kiedy bezpieczeństwo informacji jest bardzo istotne, nie warto tuz po zakupie bezmyślnie wciągnąć się w wir Internetu. Najlepiej podjąć kilka kroków. 1. Start --> Ustawienia --> Aktualizacja i zabezpieczenia - mimo komputera z Win10 możliwe, że są już dostępne nowe aktualizacje --> zakładka Windows Update - warto zajrzeć też do zakładki Optymalizacja dostarczania, Zabezpieczenia Windows i opcji zaawansowanych. 2. --> Prywatność 3. --> Aplikacje - niektóre są zainstalowane domyślnie więc warto przejrzeć i oczywiście zainstalować
  2. Ostatnio wyświetliła mi się informacja systemowa, że powoli to koniec wsparcia dla Windows7...
  3. Zastanawiam się jaki wybrać system operacyjny dla firmy. Oczywiście chodzi o Windows... Czy wystarczy sam Windows 10 czy np. zainwestować w Windows 10 Pro lub Windows 10 Enterprise?
  4. Dla mnie przejrzysta jest Opera, przychodzą powiadomienia o aktualizacjach, więc myślę, że nie jest z nią źle
  5. Jaka jest najlepsza poczta elektroniczna pod względem bezpieczeństwa?
  6. Można wymienić wiele porad, np. zmianę domyślnego hasła administratora. Dlaczego? Duża część ruterów ma z góry ustawione domyślne hasła administratora, a hakerzy bez przerwy próbują rozszyfrowywać takie hasła, gdyż dałoby to dostęp do wielu urządzeń jednocześnie. Zatem przy pierwszym logowaniu do konsoli zarzadzania - radzę zmienić hasło
  7. Dziurawe wtyczki, pluginy, niezaktualizowane przeglądarki, ,,stare" pakiety biurowe i wiele innych... Trochę tego jest...
  8. Wszystko zależy od tego, czy najważniejsze dla ciebie jest bezpieczeństwo, czy wygoda. Jeśli pierwsze (czyli nie-trzymanie haseł w chmurze) - to można tu wspomnieć o wymienianym wyżej KeePass, a z rozwiązań chmurowych słyszy się o np. LastPass.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności