Skocz do zawartości

jaco

Członkowie
 • Zawartość

  30
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez jaco

 1. Jaką odzież ochronną i roboczą mają sprzątaczki w Waszych zakładach? Moje głównie zajmują się sprzątaniem gabinetów i sal lekcyjnych (szkoła), czasem odśnieżają teren wokół szkoły (rzadko).
 2. Hej! Mam do zrobienia ORZ dla młodocianych, kobiet w ciąży i niepełnosprawnych w służbie zdrowia. Wiecie jak to ogarnąć?
 3. jaco

  ORZ call center

  Hej, macie może odpowiednie dokumenty oceny ryzyka zawodowego dotyczące call center i telefonicznej obsługi klienta?
 4. jaco

  Aparat słuchowy

  A ja się nie zgadzam, bo nie o to chodziło przedmówcy. Jeśli ktoś jest niezdolny do pracy to jak najbardziej kwalifikuje się na uzyskanie orzeczenia o niepełnosprawności.
 5. Zgadzam się z Zenkiem. Takie stowarzyszenia raczej w niczym nie pomogą.
 6. jaco

  Ryzyko zawodowe ochroniarza

  Pewnie trochę tego jest. Na pewno może mieć do czynienia z ludźmi, którzy w jakiś sposób chcieliby go skrzywdzić i to byłby pierwszy trop jakiemu bym się przyjrzał. Bo to w końcu ochroniarz więc w grę wchodzą złodzieje itd.
 7. Dokładnie tak. Jeśli nie wie o tym właściciel to znaczy, że podłoga jest wykonana z czegoś innego.
 8. I ja bym dodał coś od siebie. Nie ma sensu szukać najszybszej i najwygodniejszej metody bo tutaj chodzi przede wszystkim o skuteczność. Dlatego chodzenie na łatwiznę jest złym doradcą w tym przypadku.
 9. jaco

  ORZ call center

  Niestety nic nie znalazłem dlatego pytam.
 10. jaco

  Okres próbny a wypowiedzenie umowy

  Dokładnie jest tak jak pisze Szefowa. Nie ma tutaj nic do dodania. Poza tym można też dogadać się z pracodawcą i ustalić jakiś inny okres wypowiedzenia, tak żeby nie orzekał on o winie ani pracodawcy ani pracownika.
 11. A jakiej firmie można coś takiego zlecić?
 12. Miał rację, bo muszą być przeprowadzane co rok.
 13. Najważniejsze jest to, że zmienia się ja nie tylko co 2 lata, ale za każdym razem kiedy nastąpiły jakieś zmiany.
 14. Domestos ma rację z tego co ja wiem ( a mam niedługo odbywać staż BHP) to powinny być powieszone na maksymalnie 1.5m od posadzki. No logiczne - żeby każdy mógł mieć do niej dostęp.
 15. jaco

  Gdzie można odbywać staż?

  Co masz na myśli mówiąc ze małe firmy to fikcja w kwestii bhp? Ja mogę odbyć staż w firmie kilkunastoosobowej, a teraz po tym co napisałaś to nie wiem czy się na to decydować. Nie mam niestety nic innego do wyboru.
 16. A czy są one na pewno aktualne?
 17. Ja kiedyś byłem w podobnej sytuacji. Poszedłem na l4 z powodu złamanej nogi i to był wypadek w czasie pracy. Potem kiedy ściągneli mi gips i skończyła się rehabilitacja początkowo miałem wrócić do pracy. Ale pojawiły się komplikacje i to wcale nie zadziałało na moją korzyść. Pracodawca twierdził (tak mówił mi przez telefon) że udaje bo nie chce mi się pracować, kiedy poważny lekarz dawał i przedłużał mi l4 bo moja noga nadal nie była w pełni zdrowa, a potrzebuje zdrowych nóg w pracy. Jak wróciłem z l4 to zostałem zwolniony po miesiącu, czekali chyba żeby nie zrobić tego od razu i nie podpaść.
 18. Domestos masz rację to są prawidłowe dane, ale tylko w wypadku niektórych emerytów. Nie dotyczy to wszystkich, tylko większości.
 19. To indywidualna kwestia, ale uważam osobiście, że bardzo niemądre jest tego typu podejście. Jeśli wybierasz sobie zawód tylko i wyłącznie pod względem zarobków, to będziesz całe życie męczył się robiąc coś co zupełnie nie będzie sprawiać Ci przyjemności. Nie wiem czy to jest dobre rozwiązanie. Ja w życiu bym się na coś takiego nie zdecydował. BHPowiec może zarobić 3 a może zarobić 10 tysięcy, jeśli oprócz etatu będzie miał dodatkowe fuchy i zlecenia. Ale jeśli nie lubi się tego co robi się na co dzień to życie naprawdę nie jest przyjemne.
 20. W jakim miejscu umieścić instrukcję BHP? Wiadomo, że ma być dostępna dla pracownika, ale czy przepisy regulują gdzie dokładnie powinna być umieszczona?
 21. Zadna ustawa tego dokładnie nie precyzuje
 22. Ustawa z dnia 27.08.1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych
 23. Chodzi o rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 30 października 2002 r. w sprawie minimalnych wymagań dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy w zakresie użytkowania maszyn przez pracowników podczas pracy (Dz. U. Nr 191, poz.1596 z późn. zm.)
×