Skocz do zawartości

Kronos

Członkowie
 • Liczba zawartości

  28
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Kronos

 1. No i wszystko, już się zapoznaję z tym rozporządzeniem dokładnie! Dzięki za pomoc, można było tak od razu
 2. Fajnie, że prowadzicie sobie tutaj szkółkę języka polskiego Panowie ale może wiecie coś więcej na temat mojego problemu?
 3. Cześć Słuchajcie, czy operator wózka widłowego musi nosić kamizelkę odblaskową? Spotykam się z różnymi opiniami i nie wiem jak się do nich ustosunkować.
 4. Wiecie może jaką wentylację należy umieścić w umywalni? Są tam też natryski. To musi być chyba taka z częstą wymianą powietrza.
 5. Macie może wzór takiej dokumentacji powypadkowej? w firmie mamy wolontariusz, który miał wypadek i nie wiemy jak to teraz ugryźć.
 6. Hej czy macie może przegląd takich zawodów i zajęć, których nie może wykonywać osoba chora na cukrzycę?
 7. Powinna zawierac : 1. rękawiczki gumowe różnych rozmiarów – 4 pary – dwa różne rozmiary 2. maseczka do sztucznego oddychania – 1 szt. 3. nożyczki z tępymi końcówkami – 1 szt. 4. agrafka – 4 szt. 5. chusteczki do dezynfekcji Leko – 6 szt. 6. płyn do odkażania rąk – 100 ml 7. płyn do przemywania twarzy i oczu – 2 szt. po 100 ml. 8. opaska elastyczna 10 cm x 4 m – 3 szt. 9. opaska elastyczna 8 cm x 4 cm – 2 szt. 10. bandaż dziany szer. 10 cm – 1 szt. 11. bandaż dziany szer. 4 cm – 1 szt. 12. kompres gazowy 9 cm x 9 cm – 3 szt. 13. kompres gazowy 0,5 m x 2 – 2 szt. 14. plaster z gazą 10 cm x 6 cm – 2 szt. 15. plaster z gazą 10 cm x 8 cm – 2 szt. 16. plaster z gazą 6 cm x 1 cm – 2 szt. 17. plaster na szpuli 1,25 cm x 5 m – 1 szt. 18. plaster na szpuli 5 cm x 5 cm – 1 szt. 19. chusty trójkątne – 2 szt. 20. opatrunek na oparzenia water-jel mały – 1 szt. 21. siatka opatrunkowa nr 3 – 1 szt. 22. siatka opatrunkowa nr 6 – 1 szt. Powyzej przykładowe wyposażenie apteczki dla zakładu pracy o charakterze pracy biurowej:
 8. Powiedz coś więcej o tym wypadku ? Z tego co piszesz nie miałeś chyba jeszcze kontaktu ze swoim pracodawca a takie wypadki często są nieuznawane Jeśli przyczyna tego wypadku nie była uzasadniona życiowo np. stało się to w miejscu w którym nie przebiega droga do twojej pracy tj. byleś w tym czasie w knajpie na obiedzie Dlatego dobrze się zastanów jak bd sporzadzac protokol
 9. Spróbuj mu teraz może pomoc i zastanów się jak możesz to zrobić i nie chodzi mi tutaj o kwestie prawne . Może nie przypadkowo zrobił to w pracy?
 10. Szkolenia w których zawrzesz analizę wypadków w waszym zakładzie ,wydaje mi się dobrym pomysłem Powinno to działać na wyobraźnie pracowników i zwiększenie ich czujności. Powiedz cos wiecej o tym zakladzie i o wypadkach wtedy bedziemy mogli bardziej pomoc
 11. Monika jesteś świadoma prawa o ochronie przeciwpożarowej a zadajesz takie banalne pytania? Nie offtopujac w mieszkaniu , dom jednorodzinny nie zamieszkiwany przez więcej niż 2 rodziny , jakkolwiek to dziwnie brzmi.
 12. Powiedz coś więcej o tym budynku ,najważniejsze ile zamieszkuje go rodzin ? Zgodnie z przepisami Prawa budowlanego za budynek wielorodzinny uznaje się ten, który jest funkcjonalnie przeznaczony dla ponad dwóch rodzin. A wtedy potrzebujesz gaśnicy według prawa oczywiście.
 13. Kronos

  Trudni uczestnicy szkoleń

  Wiadomo, jednak zawsze warto urozmaicać szkolenia, wprowadzać nowe metody, iść z duchem czasu.
 14. Kronos

  Trudni uczestnicy szkoleń

  Wiesz to była trochę przenośnia, chodziło po prostu o to, żeby nie było nudno, czasami po prostu trzeba ludziom zaproponować coś więcej niż tylko same klepanie Kodeksu Pracy, przepisów BHP i regulaminów, które obowiązują w zakładzie pracy.
 15. Kronos

  Trudni uczestnicy szkoleń

  Dorośli, niedorośli musisz pamiętać o tym, że to ludzie. A w grupie zawsze znajdzie się jakiś żartowniś, czy ktoś to ma gdzieś szkolenie. Musisz się nauczyć radzić w takich sytuacjach. Staraj się taką osobę w kulturalny sposób upominać a jeżeli to nie będzie skutkowało to zawsze możesz ją wyprosić ze szkolenia. Przecież Ty robisz to dla tych pracowników a nie dla siebie warto, żeby o tym pamiętali. Zastanów się, może też sam robisz coś nie tak, może Twoje szkolenia są po prostu nudne, klepane. Pomyśl o tym, żeby je jakoś urozmaicić, użyj jakiejś prezentacji, filmu czy coś w ten deseń. Może też postaraj się o jakąś dyskusję, rozruszaj trochę ludzi na szkoleniu, niech nie siedzą tylko i słuchają ale uczestniczą w nim. Takie porady ode mnie.
 16. Jak najbardziej, kup parę kurtek, które będziesz im wydawał jak będzie padało, będzie niska temperatura. Zbieraj jak najbardziej podpisy, z datami, nazwiskami bo wiesz, lepiej mieć rękę na pulsie, zawsze znajdzie się gagatek, któremu taka kurtka się spodoba i "pożyczy" ją sobie do domu
 17. Ale chwila, co on robił na tym parkingu w czasie przerwy? Jak się tam znalazł? Tak po prostu został pobity? Może sam sprowokował tą bójkę? Nie byłbym wcale takie pewny czy uznawać to jako wypadek w pracy! Mamy trochę za mało informacji jak na razie, żeby dawać odpowiedź.
 18. Nie jest to budynek mieszkalny, chodzi o pensjonat. Dzięki za linka, zapoznam się ze wszystkim dzięki niemu.
 19. Nie sprecyzowałem tego w pierwszym poście, chodzi mi o hydranty zewnętrzne, żeby nie było żadnych wątpliwości. Mam jeszcze jedno pytanie związane z tematem. Jakie może być maksymalne ciśnienie hydrostatyczne w sieci wodociągowej?
 20. Dzięki za rozwianie moich wątpliwości, nie wiem dlaczego tak właśnie myślałem, pewnie z takiego powodu, że bardzo często gaśnice właśnie są umieszczone na jakiś hakach i powieszone na ścianach.
 21. Cześć, mam trochę pytań, które dotyczą hydrantów. A mianowicie: 1. Jaka jest odległość między hydrantem a budynkiem chronionym? 2. Jakie powinny być wydajności dla hydrantu? 3. Jaka powinna być odległość między hydrantami? 4. Jakie są czynności związane z odbiorem?
 22. Kronos

  Kurs BHP przez internet

  Czyli z tego co widzę o takie szkolenie nie różni się niczym od tradycyjnego oraz ma sporo zalet. Dzięki, że podzieliliście się swoimi opiniami w tym temacie! Chyba skorzystam z tego typu usługi i sam na własnej skórze sprawdzę jak to działa, jestem jednak dobrej myśli!
 23. Cześć Mam pytanie, czy korzystaliście może z szkolenia BHP w formie e-learningu? Jak to wygląda od kuchni? Jak ono przebiega? Co wchodzi w jego skład? Jak wygląda sprawa z zaświadczeniem po zakończeniu takiego szkolenia? Trzeba iść z duchem czasu i jeżeli można coś załatwić drogą elektroniczną to dlaczego nie? Tylko chciałbym mieć pewność, że takie szkolenie jest coś warte i nie ustępuję jakością zwykłemu.
 24. Uuu to całkiem sporo. Myślałem, że to tańsza sprawa. Dzięki za informację, pozdrawiam.
 25. Witam, jaką gaśnicę umieścić w kotłowni, która jest opalana węglem kamiennym? Z góry dzięki za pomoc! Pozdrawiam!
×
×
 • Dodaj nową pozycję...