Skocz do zawartości

Groom

Członkowie
 • Liczba zawartości

  8
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Nie wyróżnia się

O Groom

 • Tytuł
  Nowicjusz
 1. W jaki sposób zabezpieczacie dane osobowe w firmie? Chciałbym poznać najbardziej popularne techniki w tym zakresie. U nas stosujemy macierze dyskowe, serwer internetowy ma możliwość przywrócenia kopii danych, dane papierowe są trzymane w szafie.
 2. Nie jest to trudne, wystarczy tylko przerobić kilka regulaminów z innych stron. Chociaż gdy masz jakieś problemy np. czy jesteś uprawniony do przetwarzania maili etc. to warto skonsultować się z prawnikiem.
 3. W przypadku większej firmy nawet nie ma co się zastanawiać, w przypadku małej wybór należy do Ciebie. Rzekomo kontrolować mają w tym roku głównie urzędy, gdzieś był wywiad z GIODO na tym forum.
 4. Po prostu zrób odnośnik do polityki prywatności, a sama polityka to już nieco dłuższy dokument. Wskaż w nim ADO, przetwarzane dane, podstawę przetwarzania tych danych (jeśli masz zamiar przetwarzać np. adres e-mail to umieść odpowiednie okienko z możliwością wyrażenia zgody) - jednak należy pamiętać, że nie zawsze ta zgoda jest wymagana (np. usprawiedliwionym celem przetwarzania danych osobowych, jest cel marketingu bezpośredniego własnych produktów i usług).
 5. Za to ma wady, chociażby koszty, które często są określane miesięcznie, nawet gdy nic nie robi. Warto w tym wypadku skierować ofertę do kilku ABI, aby rozliczać się godzinowo, za nakład pracy, a nie stałą miesięczną opłatę.
 6. Ostatnio dostałem nawet maile, które próbowały naciągnąć mnie na nową politykę bezpieczeństwa/instrukcję, właśnie wskazując na kontrole. Dobrze wiedzieć, że nikt nie ma zamiaru kontrolować przedsiębiorców, a tylko urzędy
 7. Aż do momentu, gdy z kimś nie wejdziemy w konflikt to o karach nie będziemy pewnie pamiętać. Potem jak ktoś będzie chciał się przeczepić to pewnie znajdzie każdy powód, aby nam dowalić (czy to bhp, czy to giodo, czy to US)
 8. Wysłałem CI na prywatną wiadomość nazwę programu, który wymusza zmianę haseł co 30 dni. Pomaga on tylko w przypadku aplikacji, tutaj dobrze się sprawdza. Natomiast nie działa on gdy idzie o hasło do systemu, tutaj trzeba samemu o tym pamiętać. Jeśli wejdzie Ci to w nawyk to nie będzie z tym żadnego problemu.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...