Skocz do zawartości

open

Członkowie
 • Liczba zawartości

  3
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Nie wyróżnia się

O open

 • Tytuł
  Nowicjusz
 1. Wolę rozumieć taką sytuację, gdyż ten temat jeszcze będę przerabiał ok 10 razu. I wcale nie boję się strażaków i nie proszę o ich pozytywną decyzję, gdyż przy spełnionych przepisach sami wiedzą że nie mają nic do gadania. Dziękuję i pozdrawiam.
 2. Czyli 15m jest akceptowalne (było tam 15 m), można cofać i dlatego przedstawiciele PSP dopuścili stan rzeczy gdzie plac miał mniej niż 20x20? Zdziwiły mnie ich konsultacje z wyższym stopniem i informacja dotycząca, iż z początkiem roku zmieniły się przepisy i dlatego wydadzą pozytywną decyzję.
 3. Dzień dobry wszystkim. Natknąłem się na temat w którym według strażaka zmieniły się przepisy (na moją korzyść) a ja nie potrafię znaleźć podstawy prawnej. Otóż do obiektu został wybudowany zbiornik ppoż i podczas odbioru okazało się że przy punkcie czerpania wody już nie wymagany jest plac manewrowy 20x20. Podobno gdzieś nie tak dawno się przepisy zmieniły. Ja bazuje na przepisie: Rozdział 6. Drogi pożarowe (Dz.U.2009.124.1030 - Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 24 lipca 2009 r. w sprawie przeciwpożarowego zaopatrzenia w wodę oraz dróg pożarowych.) g) stanowiska czerpania wody do celów przeciwpożarowych. 9. Droga pożarowa powinna zapewniać przejazd bez cofania lub powinna być zakończona placem manewrowym o wymiarach 20 m x 20 m, względnie można przewidzieć inne rozwiązania umożliwiające zawrócenie pojazdu, z zastrzeżeniem ust. 10. 10. Dopuszcza się wykonanie odcinka drogi pożarowej o długości nie większej niż 15 m, z którego wyjazd jest możliwy jedynie przez cofanie pojazdu. Przepis mówi że trzeba zapewnić również 9 i 10 a nie LUB, czy można to traktować jak LUB? Czy jest na to podstawa prawna? Jak interpretować odpuszczenie przez straż tych 20x20? Z poważaniem, Kamil.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...