Skocz do zawartości

Bączek

Członkowie
 • Zawartość

  42
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Bączek

 1. Witam, jakie według Was jest ryzyko zawodowe dla bhpowca?
 2. Ja też nie widzę problemu jeśli oczywiście taka szafka istnieje to znaczy, że ma jakieś swoje przeznaczenie. Być może pracownicy wsadzają do niej wodę, napoje i drugie śniadanie, a więc nie widze problemu w tym żeby się mogli napić. Ale jeśli jest to szafka stojąca bardzo daleko, na drugim końcu zakładu to pracownik jak najbardziej zrywa związek z praca.
 3. Czyli jeśli nie podpisano nowej umowy na rok to znaczy, że stała się ona umową na czas nieokreślony?
 4. Bączek

  Błędy i chaos w dokumentacji

  Zgadzam się z tym, że warto przeszkolić swoich pracowników. Wiele razy widziałem jak zaniedbywano pewne zadania i funkcje, ale nie była to wina pracowników, a jedynie pracodawcy który odpowiednio nie zadbał o przeszkolenie swoich podwładnych. Szefowie raczej stronią od dodatkowych kosztów, dlatego czasem pojawiają się tak duże błędy.
 5. Zgadzam się, jest dokładnie tak jak piszesz. Jeśli jesteś zatrudniony na umowie o pracę to nie ma żadnego systemu prowizyjnego. No chyba, że tak jak ktoś napisał - jesteś freelancerem to wtedy możesz liczyć na jakąś prowizję.
 6. Bączek

  Jakie są zagrożenia biologiczne kucharza?

  A zagrożenia biologiczne to: brucella abortus, szczepy ptasie czyli chlamydia, pałeczka listeriozy, salmonella, pałeczka duru brzusznego, gronkowiec złocisty. kropidlak popielaty, toksoplazmoza, laseczka jadu kiełbasianego, włosień kręty.
 7. Jedno łączy się z drugim. Okresowo oznacza właśnie, że mają być wykonywane w danych sytuacjach.
 8. Bączek

  Dokumentowanie zapoznania z oceną

  Dziewczyna napisała tak pewnie dlatego, żeby przybliżyć jak bardzo związany z tematem jest bhpowie. Nie czepiałbym się tego, po prostu chciała przybliżyć sytuację. Dlatego też napisała, że jest członkiem komisji.
 9. Bączek

  ORZ call center

  Tu masz pełny produkt z całkowicie pełną orz call center - https://www.bhpex.pl/sklep/01f11566e-pracownik-centrum-obslugi-telefonicznej-pracownik-call-center-ocena-ryzyka-zawodowego-metoda-pn-n-18002.html
 10. Tu masz ranking najczęściej wyszukiwanych metod oceny ryzyka zawodowego: 1. risk score 2. metoda według Polskiej Normy 18002:2011 3. PHA (Preliminary Hazard Analysis) 4. pięć kroków (five steps) 5. graf ryzyka
 11. Jak w temacie. Jak sądzicie jaka metoda jest najlepsza, no i nie ukrywam - najszybsza?
 12. Bączek

  Ryzyko zawodowe ochroniarza

  Przede wszystkim: -agresja ze strony osób trzecich, która może powodować uszkodzenie ciała, a nawet śmierć, -występuje także obciążenie emocjonalne tzn. stres przez agresją, kradzieżami, długotrwałej pracy zmianowej i koncentracji uwagi.
 13. Hej, chciałem zapytać czy zleceniobiorcę się szkoli?
 14. Witam, czy istnieją jakieś wytyczne co do tego jak często należy zmieniać pracowników na linii produkcyjnej przy pracy wymagającej i monotonnej? Co godzinę, pół? Pracownicy paczkują, zawijają, etykietują.
 15. Cześć wszystkim, potrzebuję ORZ dla pakowacza. Sprawa nie jest pilna, ale ja zostałem poproszony przez pracodawcę o stworzenie takiego dokumentu. Jako BHPowiec pracuję dopiero od paru miesięcy i nie potrafię jeszcze stworzyć ORZ od ręki i z głowy. Praca polega na pakowaniu żywności w kartony, niczego więcej nie wymaga się od pracowników. Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam!
 16. Cześć! Chciałbym zapytać czy bierzecie pod uwagę kurz w pracy biurowej jako czynnik zagrażający. Dostałem dodatkowe zlecenie, żeby stworzyć ORZ w środowisku biurowym i nie wiem czy to też zaliczyć.
 17. Mam pytanie. Mój pracownik miał wrócić po l4 do pracy. Niestety nie zastał lekarza rodzinnego, który miał wydać mu orzeczenie o zdolności do pracy. Lekarz ma urlop. Co mam zrobić w kwestii niedopuszczenia pracownika do pracy? Ma o to wnioskować bhp czy kadry?
 18. Hej, hej! Potrzebuję znaku z zakazem stosowania mp4 i mp3 w zakładzie pracy. Wiecie gdzie mogę stworzyć coś takiego?
 19. Cześć, potencjalny pracownik mojego zakładu pracy przedstawił zaświadczenie o ukończonym kursie wózków widłowych po angielsku, które zrobił w Wielkiej Brytanii. Czy my możemy je uznać? Dzięki za wszystkie odpowiedzi.
 20. Bardzo przykro się czyta o czymś takim, niestety w Polsce opieka medyczna pod względem psychiatrii leży i kwiczy całkowicie...
 21. Uznaję się taki wypadek, był już nawet taki temat na forum poszukaj.
 22. A co ma tutaj księgowa do rzeczy?
 23. Czyli w praktyce to wygląda tak, że kupować ich nie można a firmy je sprzedają i nikt nie robi z tego problemów?
 24. Dzięki sama szukałem odpowiedzi na te pytanie!
×