Skocz do zawartości

Bączek

Członkowie
  • Liczba zawartości

    42
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Bączek

  1. Zgadzam się, jest dokładnie tak jak piszesz. Jeśli jesteś zatrudniony na umowie o pracę to nie ma żadnego systemu prowizyjnego. No chyba, że tak jak ktoś napisał - jesteś freelancerem to wtedy możesz liczyć na jakąś prowizję.
  2. A zagrożenia biologiczne to: brucella abortus, szczepy ptasie czyli chlamydia, pałeczka listeriozy, salmonella, pałeczka duru brzusznego, gronkowiec złocisty. kropidlak popielaty, toksoplazmoza, laseczka jadu kiełbasianego, włosień kręty.
  3. Jedno łączy się z drugim. Okresowo oznacza właśnie, że mają być wykonywane w danych sytuacjach.
  4. Dziewczyna napisała tak pewnie dlatego, żeby przybliżyć jak bardzo związany z tematem jest bhpowie. Nie czepiałbym się tego, po prostu chciała przybliżyć sytuację. Dlatego też napisała, że jest członkiem komisji.
  5. Bączek

    ORZ call center

    Tu masz pełny produkt z całkowicie pełną orz call center - https://www.bhpex.pl/sklep/01f11566e-pracownik-centrum-obslugi-telefonicznej-pracownik-call-center-ocena-ryzyka-zawodowego-metoda-pn-n-18002.html
  6. Tu masz ranking najczęściej wyszukiwanych metod oceny ryzyka zawodowego: 1. risk score 2. metoda według Polskiej Normy 18002:2011 3. PHA (Preliminary Hazard Analysis) 4. pięć kroków (five steps) 5. graf ryzyka
  7. Przede wszystkim: -agresja ze strony osób trzecich, która może powodować uszkodzenie ciała, a nawet śmierć, -występuje także obciążenie emocjonalne tzn. stres przez agresją, kradzieżami, długotrwałej pracy zmianowej i koncentracji uwagi.
  8. Witam, jakie według Was jest ryzyko zawodowe dla bhpowca?
  9. Jak w temacie. Jak sądzicie jaka metoda jest najlepsza, no i nie ukrywam - najszybsza?
  10. Cześć! Chciałbym zapytać czy bierzecie pod uwagę kurz w pracy biurowej jako czynnik zagrażający. Dostałem dodatkowe zlecenie, żeby stworzyć ORZ w środowisku biurowym i nie wiem czy to też zaliczyć.
  11. Cześć wszystkim, potrzebuję ORZ dla pakowacza. Sprawa nie jest pilna, ale ja zostałem poproszony przez pracodawcę o stworzenie takiego dokumentu. Jako BHPowiec pracuję dopiero od paru miesięcy i nie potrafię jeszcze stworzyć ORZ od ręki i z głowy. Praca polega na pakowaniu żywności w kartony, niczego więcej nie wymaga się od pracowników. Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam!
  12. Uznaję się taki wypadek, był już nawet taki temat na forum poszukaj.
  13. Czyli w praktyce to wygląda tak, że kupować ich nie można a firmy je sprzedają i nikt nie robi z tego problemów?
  14. Cześć! Tak jak pisała @RestauracjaDomi nie ma znaczenia czy przekazujesz te dane dalej jakiejś innej firmie, urzędowi, kancelarii i tym podobnym. Wystarczy, że je zbierasz, masz gdzieś zapisane. Cel zbierania danych nie ma znaczenia, czy robisz to dla statystyk czy dlatego, że potrzebujesz takich danych w swojej działalności gospodarczej. Musisz zgłosić ten zbiór do GIODO. Łatwo można na czymś takim wpaść i mieć problemy, więc lepiej dla Ciebie będzie jak zgłosisz ten zbiór. Mam nadzieję, że Ci pomogłam! Pozdrawiam!
  15. Zajrzyj do linka, który wkleiłam, pod zakładką "Więcej informacji" tam jest dokładnie wszystko opisane co zawiera taka księga, z podziałem na rozdziały itp.
  16. Myślę, że to lekarz który przeprowadza badania zaznacza w jakiś sposób kiedy trzeba przeprowadzić kolejne. Jak szukałam w necie to raczej piszę, że prawo tego nie reguluję jednak przecież kiedyś trzeba ja powtórzyć.
  17. https://www.bhpex.pl/sklep/pizzeria-kompletna-ksiega-haccp.html Proszę! Jak najbardziej są do danych lokali!
  18. Dobrze też gdyby pracownicy przygotowywali żywność w rękawiczkach jednorazowych. Tych takich gumowych. Chociaż nie jestem pewna czy jest to wymagane.
  19. To się bardzo rzadko zdarza, chyba, że są jakieś problemy z lokalem i sanepid daję Ci dodatkowy czas, żeby je usunąć i rozwiązać.
  20. Zadzwoń do sanepidu, tak Ci wszystko wyjaśnią. Powinieneś mieć jednak jakieś dowody moim zdaniem, zdjęcie czy coś.
  21. Tak z tego wynika. Ma to sens bo przecież to czy ryby się sprzedaję czy podaję z nich potrawy to praktycznie to samo. Dlatego też przepisy mogą mieć zastosowanie w obu przypadkach.
  22. Wymogi sanepidu będziesz musiała tak czy siak spełnić. Sprzedajesz żywność i będą ją jeść inni ludzie więc sanepidu nie da rady uniknąć.
  23. https://www.bhpex.pl/blog/bezpieczenstwo-zywnosci/siedem-zasad-haccp/ Poczytaj na blogu co i jak. Bardzo przejrzyście jest tam wszystko wyjaśnione, moim zdaniem! Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności