Skocz do zawartości

kornik

Członkowie
 • Liczba zawartości

  33
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez kornik

 1. Wydaje mi się, że próbujecie kombinować...
 2. A nie zależy to od tego czy pracownik zgłasza to jako wypadek?
 3. Masz jakąś podstawę prawną do tego co piszesz? Ile maksymalnie może kobieta przewozić?
 4. A był "legalnie" w tej pracy w tą sobotę?
 5. Możecie go posłać na badania jak najbardziej. A koleś powinien mieć więcej oleju w głowie, bo Wy chcecie dla niego ewidentnie dobrze. Ale faktycznie dobrze byłoby z nim pogadać i się dowiedzieć dlaczego mu obecna sytuacja nie pasuje.
 6. I tyle tak? Jak nie wiesz to po prostu lepiej nie pisz, bo możesz wprowadzić kogoś w błąd...
 7. No ewidentnie masz wszystko co jest potrzebne do wypełnienia karty. Potrzebowałabyś jeszcze zdania tego drugiego, tego który podobno pobił. Nie starałaś się o to?
 8. Nie brałabym na poważnie wszystkiego co można znaleźc w sieci. Tutaj nie mam za wiele do dodania, bo wydaje się być ta podstawa prawna w miarę okej, ale jednak na przyszłość radzę wspomagać się jakimiś lepszymi źródłami.
 9. Dokładnie tak. Należy zawsze przejść badania kontrolne po miesięcznej przerwie w wykonywania zawodu z powodów zdrowotnych.
 10. Na pewno zastanawia wszystkich. Takie rzeczy nie zdarzają się codziennie. A śmierć po l4 to naprawdę bardzo zastanawiająca sprawa. Ale jak to wyjaśnić? Trzeba poczekać do sekcji zwłok i dopiero wtedy wyrokować.
 11. Ja też się zgadzam. Miałam kiedyś sytuację, że pracodawca próbował wyłudzić informacje o stanie zdrowia pracnowika. I to było naruszenie tajemnicy lekarskiej i zawodowej. Ale nie w przypadku, kiedy dowiaduje się tylko kiedy miała miejsce wizyta.
 12. Ale pracodawca nie odpowiada za krzesło, przynajmniej według mnie.
 13. Chodzi o naganne? Czy po prostu o upomnienie na piśmie?
 14. Nie można montować monitoringu w łazienkach i szatniach, w miejscach gdzie pracownik ma prawo do prywatności. Może po prostu wprowadźcie kontrolę jak pracownik wychodzi z pracy, to jest dozwolone z tego co wiem.
 15. To raczej się rzadko spotyka bo potem ciężko o ten przepisowy odpoczynek między jedną dniówką a następna. Chyba, że faktycznie wydaję się te godziny następnego dnia na początku dniówki.
 16. A jak wygląda sprawa ze skierowaniem? Bo przecież je musi wystawić pracodawca.
 17. Nie pracownicy nie mogą się odwołać od zakazu palenia w miejscu pracy. Tak jak już pisała szefowa pracodawca może przeznaczyć jakieś pomieszczenie na palarnie ale nie ma takiego obowiązku, to jedynie jego dobra wola.
 18. Jeżeli w tym zakładzie pracy jest bezwzględny zakaz palenia to jak najbardziej kwalifikuję się do zwolnienia dyscyplinarnego. Dodatkowo jeżeli był już upominany wcześniej i nie zastosował się do tego co nakazał pracodawca.
 19. Chyba ostatnio weszła lub na dniach wejdzie jakaś nowa ustawa, która zakazuję palenia a dokładniej to wapowania w miejscach publicznych. Myślę, że do uczelni też będzie się to stosowało.
 20. Aluminiowa jeżeli nie będziesz na niej znosił i wnosił nie wiadomo jakich ciężarów. Aluminiowa drabina dobrej firmy wystarczy Ci spokojnie.
 21. Pracodawca powinien Ci wydawać posiłki zimą od 1 listopada do 31 marca. W rozporządzeniu o w sprawie profilaktycznych posiłków i napojów, ten czas to okres zimowy właśnie.
 22. A nie jest tak, że szkoła to też zakład pracy i szef czyli w tym przypadku dyrektor lub dyrektorka może po prostu zakazać palenia w miejscu pracy? Tak jak ma to miejsce w zwykłych zakładach pracy, gdzie coś takiego jest ustanowione w wewnętrznym regulaminie?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...