Skocz do zawartości

E N D R J U

Członkowie
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez E N D R J U

  1. Obiekty muszą być wyposażone w gaśnice, spełniające wymagania Polskich Norm, dotyczących gaśnic. Rodzaj gaśnic powinien być dostosowany do gaszenia tych grup pożarów, które mogą wystąpić w obiekcie: A - materiałów stałych, zwykle pochodzenia organicznego, których normalne spalanie zachodzi z tworzeniem żarzących się węgli; B - cieczy i materiałów stałych topiących się; C - gazów; D - metali;F - tłuszczów i olejów w urządzeniach kuchennych. Jedna jednostka masy środka gaśniczego 2 kg (lub 3 dm3) zawartego w gaśnicach przypada, z wyjątkiem przypadków określonych
  2. Zaletą czujnika jonizacyjnego jest to, że wykrywa nawet najmniejszą ilość dymu i substancji jakie związane są z pożarem, dlatego jest polecany do pomieszczeń zagrożonych szybkim rozprzestrzenieniem się pożaru.
  3. TomYomTomasz też próbowałem ci pomóc, ale niestety nie mogłem znaleźć, żadnych przepisów zalecających się specjalnie do urządzeń takich jak kserokopiarek Znalazłem jedynie to: Tu masz mowę, o tym, że pracodawca jest zobowiązany do zapewnienia dobrej wentylacji w pomieszczeniach w których panuje duża temperatura (kserokopiarka może rozgrzać się do 200 st. cel.) i gdzie mogą unosić się szkodliwe pyłki.
  4. Dziękuję, ale nie Ostatecznie, definitywnie, na sto procent chodzi mi o analizę zagrożeń ppoż
  5. Nie musisz dodatkowo kupować niczego, wszystko masz we wglądzie ekipy montażowej
  6. Mógłby mi ktoś podać jakiś przykład ewentualnie, jakieś wskazówki co do stworzenia analizy zagrożeń ppoż?
  7. Zapomniałem dodać pytania Znalazłem to na jakiejś stronie, czy sam pracodawca może wykonywać takie szkolenia?
  8. Instruktaż ogólny (szkolenie wstępne ogólne) może prowadzić: pracownik służby bezpieczeństwa i higieny pracy, osoba wykonująca u pracodawcy zadania tej służby albo pracownik wyznaczony przez pracodawcę posiadający zasób wiedzy i umiejętności zapewniający właściwą realizację programu instruktażu, mający aktualne zaświadczenie o ukończeniu wymaganego szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy.
  9. Witam, czy osoba która posiada wyższe wykształcenie BHP może przeprowadzać szkolenia z zakresu BHP, czy potrzebuje do tego jakichś dodatkowych dokumentów?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności