Skocz do zawartości

Betterthanu

Członkowie
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Betterthanu

  1. Dziękuję kolego cię serdecznie
  2. Odpowiedź jest jak najbardziej wyczerpująca. Nie chcę zakładać nowego tematu więc zadam jeszcze jedno pytanie tutaj. Mianowicie, proszę o jakieś informacje na temat przechowywania udoju
  3. Mi osobiście wydaje się, że nie trzeba tego robić jeżeli w firmie jest zarejestrowany wewnętrzny ABI.
  4. Witam! Chciałbym prosić państwa o opinie na poniższy temat. W firmie w której pracuje, oprócz podstawowej formy zatrudnienia tj. umowy o prace, część pracowników zatrudniona jest na umowę-zlecenia. Z tym, że część z nich ma podpisaną bezpośrednią umowę z" moją" firmą, a część ma podpisaną umowę z firmą pośredniczącą . a firma ta z moim zakładem pracy. W związku z tym mam pytanie. Kto powinien sporządzać "Kartę wypadku" w przypadku wypadku w pracy lub w drodze do z pracy pracownika który wykonuje prace na rzecz mojej firmy ale jest jest zatrudniony przez firmę pośredniczą?
  5. Izotopowe (jonizacyjne) czujniki dymu powodują, że powietrze zaczyna przewodzić prąd. Bateria daje słaby prąd elektryczny który przepływa przez zjonizowane powietrze. Jeśli do czujnika trafi substancja która powoduje, że powietrze traci swój ładunek, prąd nie może płynąć. Czujnik wykrywa spadek napięcia. Nie wydaje mi się dziwne że dezodorant uruchomił czujnik, natomiast czujniki fotoelektryczne emitują podczerwień jeżeli w pomieszczeniu pojawi się dym powoduje on załamanie się emitowanego światła i wtedy czujnik wywołuje alarm.
  6. Pierwszą ocenę ryzyka zawodowego na stanowisku pracy należy przeprowadzić zawsze przed oddaniem go do eksploatacji. Ocenę ryzyka przeprowadza się także: przy tworzeniu nowych stanowisk pracy, po wprowadzeniu zmian w stosowanych środkach ochronnych, w wypadku istotnych zmian organizacyjnych i technologicznych, w razie zdarzenia wypadkowego na danym stanowisku.
  7. Masz rację w 100 procentach Tak jak to ująłeś są 2 rodzaje czujników dymu – izotopowe i fotoelektryczne. Działają bez znaczenia jakiego paliwa używasz
  8. Witam szanowni forumowicze czy ktoś może się podzielić informacjami na temat wymagań sanitarnych obór gdzie będą przetrzymywane krowy?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności