Skocz do zawartości

Robert

Członkowie
  • Zawartość

11
  • Ostatnio

Wszystko napisane przez Robert

1. Waszym zdaniem lepiej podbijać gaśnice co jakiś czas czy po prostu kupić nową? Wiadomo, że taniej będzie podbijać, ale z drugiej strony jak widzę czasem u ludzi w domach/samochodach 15-letnie gaśnice to nie czuję się bezbieczniej. Jak się do tego mają przepisy? Czasem na gaśnicy jest 5-letnia gwarancja. Czy to znaczy że mogę przedłużyć jej ważność dopiero po pięćiu latach czy też i tak trzeba je podbijać co roku?
  2. Nie pomylili sie - jak chcesz udowodnić swoje umiejetności do prowadzenia szkoleń - skoro nie masz żadnego papiórka ?? Co, chcesz zdawać każdorazowo egzamin - w trakcie kontroli PIP - a maja prawo zakwestionować twoje uprawnienia do prowadzenia szkoleń
  3. Edwardzie Nie do końca zamkniety - znam przypadki że PIP zakwestionowała uprawnienia do prowadzenia szkoleń osobom nie posiadajacym tzw. Kursu pedagogicznego - ludzie sie odwoływali od decyzji PIP - niestety przegrali - a szkolenia, które prowadzili zostały anulowane przez PIP.
  4. "...czasami mam wrażenie, że z naszym zawodem robi się powoli to co ze środowiskiem prawników - byle nowego nie dopuścić" .... Arku Skad taki wniosek. Uswiadom sobie jedno. Np. pracowników w firmie jest 200 a behapowiec tylko jeden. Takich firm np. w twoim regionie jest 200, z tego ok 60% korzysta z usług zewnetrznej firmy BHP - a wiec ilu behapowców moze znaleźć prace na etacie - 80 osób - a nie 200 !!! i tu jest wąskie gardło a nie to,że nie dopuszcza sie młodych behapowców do zawodu. Poza tym nie co dzień duża liczba behapowców odchodzi z zawodu lub na emeryturę. - Troche sprawa sie wyczysci po 01.01.2013 r. ale to też bedzie jednorazowo. Druga sprawa - np. pracodawca do wyboru: zatrudnić behapowca z 15 letnim stażem i doswiadczeniem lub z 3 letnim stazem i doswiadczeniem. Jak myslisz , kogo wybierze ???? Widze,że jeszcze długa droga przed Tobą w celu poznania prawideł i specyfiki tego zawodu. Mam nadzieję, ze dasz sobie radę. Postepuj tak jak radzi takze Patryk- a bedzie dobrze, no i nie daj sobie "w kaszę dmuchać" -
  5. Arku Zrób tak jak ja robiłem - zaczynając robotę w tym fachu - Słuchać, słuchać i jeszcze razsłuchać co inni maja do powiedzenia - wierz mi skutkuje i przynosi duzo korzysci - a często nie trzeba juz otwartych drzwi wywarzać.
  6. Arkadiuszu Najwidoczniej jesteś młodym adeptem w BHP - skoro nie rozumiesz aluzji Piotra - Widać zycie w bhp nie spłatało ci jeszcze figla. Adwokatów tutaj nie potrzebujemy - każdy obroni sie sam. Pisz zawsze "za siebie" - w przeciwnym razie usunę Cię z tego forum
  7. Edwardzie! Najpierw to ty odbyj roczną praktykę po studiach a potem myśl - następnie nabierz kilkuletniej wiedzy, umiejetności i dfoświadczena - a dopiero wtedy myśl o działalnosci gospodarczej w bhp . W innym przypadku - to już współczuję potencjalnym Twoim klientom.
  8. Robert

Co mnie napadło, że wybrałem bhp?

Ja zająłem się bhp, bo mam wielką wizję systemu bezpieczeństwa wodnego. Tak przypadkiem pojawiło się hasło oceny ryzyka na kąpieliskach. A stąd już od razu odniesienie do bhp. A ze byłem po biologii a wiele zagadnień ratowniczo-biologicznych wiąże się z pracą zatem jeśli ratownictwo wodne jest daleko do Europy czemu nie zająć się czymś co działa i tak studia, zaraz pierwsza fucha jakieś szkolenia i już wiem ze tutaj się widzę. Tylko ta papierkologia do szuflady mnie powala
  9. Dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi. Zwłaszcza pan Darek dużo mi wyjaśnił. Trudno jak rozumiem o ogólną zasadę, wszystko zależy od użytkowania. Właściwie jak zwykle. Samochód garażowany też będzie inaczej wyglądał po 10 latach niż ten, który stał wystawiony na częste deszcze i zmiany temperatury. Akurat mnie interesuje zastosowanie prywatne, mam łącznie trzy gaśnice więc problem dużej ilości gaśnic mnie nie dotyczy Ale pojawia się też problem zaufanych serwisów. U mnie w okolicy na parkingu jednego z marketów stoi... budka? namiot? coś w tym stylu z napisem "przedłużanie gaśnic" (pewnie chodzi o ważność, ale tego już nie napisali). Nie wygląda to zbyt profesjonalnie.
  10. Julka... odpowiedź na wątpliwości pana kier jest prosta... faktycznie mogą, co oznacza, że nie muszą, mogą jak chcą... ale czy pan kier wyczytał gdzieś kto jeszcze może, a nie musi? bo przecież nie jest napisane, że "cieć" może albo musi ;-) kurka wodna, ze też człowiek musi więcej energii zużywać na walkę z niedouczonymi d... zamiast na dbanie o bezpieczeństwo.
  11. wszystko jest bardzo fajne ale to są duże koszty. Nie wyobrażam sobie żeby iść do pracodawcy i powiedzieć szefie proszę program za 700 zł