Skocz do zawartości

Julka

Członkowie
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez Julka

  1. No to drodzy Koledzy mam dla Was pewną zagwostkę, mój kierownik powiedział, że w Ustawie o ochronie przeciwpożarowej jest napisane w Art 4 pkt 2:
    Czynności z zakresu ochrony przeciwpożarowej mogą wykonywać osoby posiadające
    odpowiednie kwalifikacje.

    Proszę zwrócić na sformułowanie MOGĄ tzn, że nie muszą, więc inspektorzy i specjaliści ochrony przeciwpożarowej są niepotrzebni i wystarczy i że czynności z zakresu ochrony ppoż może robić nawet księgowa albo kadrowa.

    Co Wy na to Panowie ?

  2. W Art. 4 Ustawy o ochronie przeciwpożarowej jest między innymi mowa, o tym, że właściciel, zarządca itd ma obowięzak zapoznać pracowników z przepisami ppożarowymi - nie ma jednoznacznie napisanego, że ma zrobić to w postaci szkolenia, więc znowu jest pytanie czy może dać pracownikowi instrukcję do przeczytania i na zasadzie - podpisz, że się zapoznałeś, uznać, że sprawa jest załatwiona. Pytam się o to wszystko, bo muszę mieć niezbite dowody, że to szkolenie musi być.
    niestety faktycznie frustrujące jest to, ze nie ma jakiś szczegółowych wytycznych odnośnie tego jaki powinien byc czaso okres szkolenia nie wspomnę o programie ramowym, no ale co zrobić życie to nie jest bajka.

  3. Drogie Koleżanki i Drodzy koledzy, mam pytanie czy istnieje jakieś rozporządzenie, ustawa, która jednoznacznie nakazuje organizowanie szkoleń z zakresu ochrony przeciwpożarowej ?
    Wiem, że w ramach szkoleń okresowych BHP powinna być część poświęcona temu zagadnieniu, no a jeśli powinna być to czy może prowadzić tą tematykę tylko bhpowiec ? czy musi być to minimum insp. ochrony przeciwpożarowej?
    przepraszam, jeśli się powtarzam, z góry dziękuję za pomoc

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności