Skocz do zawartości

Asia

Członkowie
  • Zawartość

13
  • Ostatnio

Reputacja

0 Nie wyróżnia się

O Asia

• Ranga
    Nowicjusz
  1. A ja proponuje pierwsze zbadac rynek:)Chyba ze juz to zrobiłeś:)Np. w Warszawce jest takich firm szkolących od groma..potężna konkurencja. A tak odbiegając od tematu wtrące swoje 3 grosze. Co ostatnio taka moda się zrobiła na robienie podyplomówki z BHP??
  2. Asia

Co mnie napadło, że wybrałem bhp?

ale wiesz... to przychodzi z czasem na początku było przerażenie! serio
  3. Asia

oj niestety, ale prawda właśnie tak wygląda jakże często myślę o zmianie pracy...ale kurde nic innego nie potrafię!
  4. Asia

a co mnie wzięło na to BHP? ano to, że przez 3 lata popracowałam w PIP (nie jako inspektor żeby nie było z powodów osobistych musiałam się zwolnić i trzeba było coś ze sobą zrobić, a jako, że "lekko" liznęłam tematykę prawa pracy i bhp, spodobało mi się, skończyłam szkołę i jestem od 10 lat jednoosobowa ...i czasami żałuję, bo nawał pracy nie do ogarnięcia czasami
  5. Jak ktoś Tatianie kopsnie, to ja też poproszę.
  6. Jeśli to możliwe, to mam prośbę o przesłanie pomocnych materiałów. Z góry dziękuję.
  7. Dziękuję za podpowiedź :). Wiesz, ale dla mnie to totalna abstrakcja. Nigdy w życiu nie zajmowałam się ppoż Jestem przysłowiowy beton. Mam nadzieję, że podołam. A jak wyglądał egzamin? Trudno było?
  8. Witam. Mam do przygotowania taką samą pracę. Wróciłam z urlopu a tu szkolenie elektroniczne rozpoczęło się już dawno temu i muszę wysłać ja w przyszłym tygodniu :(. RATUNKU!!! Może jakaś pomoc, proszę. Jak miałby ktoś gotową to miałabym na czym się wzorować i byłoby mi na pewno dużo łatwiej.
  9. Asia

buty ochronne

dzięki wielkie Jakubie! pracujemy nad nowym regulaminem i jest to rzeczywiście niezła okazja na to aby to wrzucić. A co zrobiłbyś w sytuacji gdy przychodzi pracownik z jakimś zaświadczeniem od lekarza i ma w na nim napisane że przez np. 2 mies."wskazane jest noszenie obuwia lekkiego ze względu na stan zdrowia". ? Kto bierze odpowiedzialnośc za to, że tak jak mówisz przypadkowo ktoś w takim okresie zgniecie pracownikowi palca? moim zdaniem niektórzy lekarze zbyt pochopnie wypisują tego typu zaświadczenia, nie zdając sobie sprawy z możliwych konsekwencji. Poza tym moim zdaniem skoro pracownik ma takie zaświadczenie wystawione to znaczy że nie jest zdrowy i może powinien iść raczej na L4 a nie kombinować z zaświadczeniami tego typu?Trudny temat zwłaszcza jak zbliża się lato i ludzie szukają wymówek.
  10. Asia

buty ochronne

tak nawiasem mówiac własciwie to prawie 8 godzin spędzam w tych butach bo chodzę po hali a nie siedzę sobie beztrosko w prywatnych bucikach :-)i pastwię się nad biednymi ludźmi z produkcji. Pan strasznie jest bojowo nastawiony jak widać, według mnie wymogi niestety obligują czy to się komuś podoba czy nie. Jeśli ktoś pracuje w branży spożywczej i musi ileś razy przechodzić przez różne bariery, nosić w lecie czepki, fartuch i buty itp.itd to albo się dostosuje albo poszuka innej pracy. Życie jest brutalne niestety. A tak poza tym raczej nie poprzestaje się tylko na wydaniu ludziom butów, można zaopatrzyć pracowników w dodatkowe wkładki antypotne i antygrzybiczne. Idelanie dla wszystkich nie będzie. pozdrawiam
  11. Asia

buty ochronne

dzięki Patryk, takie testy były u nas prowadzone i powiem Ci, że trawłoby to bez końca gdybyśmy ostatecznie nie wybrali tych które najlepiej wypadły w opiniach ludzi (oczywiście zadowolenie nie było 100% no ale stanowiły przewagę nad innymi testowanymi), buty te też zostały klepnięte przez ludzi ze związków zawodowych, gdzie nawet przewodnicząca pofatygowała się o ich przetestowanie. No i wybraliśmy właśnie buty ze Strzelc Opolskich moim zdaniem wygodne i ładne jak na niewygórowaną cenę. Ludzie dostali nawet wkładki antypotne i antygrzybiczne. No ale jak widzisz nie do końca to hula tak jak powinno. Ja też zgadzam się z tym aby dla przykładu takich ściemniaczy zwalniać, ale domyślasz się jak związki zawodowe zareagują:-(Ostatnio udało mi się pogadać z lekarzem nt. jego kompetencji co do orzekania w sprawie noszenia tych nieszczęsnych butów, powiedział że ma do tego prawo aby nie dopuścić kogoś takiego do pracy, moze to będzie jakiś mocny argument dla związków zawodowych. Zobaczymy
  12. Asia

buty ochronne

dzięki za pomoc, buty były testowane na kilku osobach coby nam związki zawodowe nie szumiały ale jak wiadomo nie jest się w stanie wszystkim dopasować w 100% :-(. Buty może nie są z najwyższej półki ale też nie byle łapciuchy.
  13. witam forumowiczów mam problem z wprowadzonymi ostatnio do zakładu obowiązkowymi butami ochronnymi z metalowym podnoskiem (przez 9 lat ludzie chodzili we własnym obuwiu,teraz z uwagi na zdarzenia wypadkowe, które miały miejsce kilkukrotnie, zdecydowano się wprowadzić buty, lepiej późno niż wcale ;-)No i pojawił się problem,zdarzają się przypadki, że osoby chodzą do swoich lekarzy i przynoszą zaświadczenia od nich, że nie mogą nosić butów które dostały bo np. mają odciski, chorobę skóry itp. itd. Podejrzewam, że często to tylko jedna wielka ściema. No ale żeby nie olewać takich sygnałów kierujemy takie osoby do naszego lekarza medycyny pracy aby on swoim chłodnym okiem na to wszystko rzucił. Efekt jest taki, że lekarz medycyny pracy często w takiej sytuacji nie dopuszcza takiego osobnika do pracy no i dodatkowo za takie badania musimy ponosić koszty. Czy można takimi kosztami obarczać pracownika?jeśli tak to na jakiej podstawie?Czy inny lekarz specjalista do którego udaje się prywatnie pracownik może wydać takie zaświadczenie o przeciwwsakazaniu do noszenia obuwia bez określenia konkretnego terminu niedyspozycji oraz czy nie można wymagać by taki lekarz konkretnie podał rekomendację do takiego przypadku np. wkładka ortopedyczna itp. itd. Jeśli mieliście taki problem u Was jak sobie poradziliście? Wiem, że to kwestia zmiany mentalności ludzi ale łatwe to nie jest. Przepraszam jeśli moje pytania są dla niektórych banalne ale liczę na wyrozumiałość i pomoc z Waszej strony