Skocz do zawartości

GatorXS

Członkowie
  • Liczba zawartości

2
  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez GatorXS

1. Panie Rafale, Jeszcze jedno celem wyjaśnienia i jednocześnie zdementowania informacji nieprawdziwych (może sam jestem w błędzie), proszę o podanie rozporządzenia (bo normy to normy...) gdzie zapisane jest, że badania regałów muszą być (bo to, że coś może być kwestionowane oznacza tylko tyle, że instruktarzu postępowania - rozporządzenia, dyrektywy, normy - brak). Skontaktuje się również z PIP celem wyjaśnienia. Pozdrawiam.
  2. Panie Rafale, Badania? Serio? Wykonałem już setki obliczeń bez badań i PIP był zachwycony. Badania regałów są niszczące, więc jak ktoś ma stare regały każdy innej konstrukcji to ma je sobie przebadać i przy okazji zniszczyć. Za wszystko zapłaci oczywiści grube tysiące bo tyle kosztują badania. Proszę o wstrzemięźliwość ze stwierdzeniem: "oszacowanie nośności regałów " nie popartego żadnymi badaniami) są nie zgodne z obowiązującymi przepisami - bo to ja jako osoba wykonująca dokumentację deklaruję ich nośność i ja ponoszę za to odpowiedzialność. Jeżeli firmy nie chcą mieć tego ciężaru na sobie zrzucają go na podmioty zewnętrzne. Ale o badaniach może myśleć tylko producent, a nie użytkownik posiadający setki regałów niewiadomego ochodzenia. Pozdrawiam.
  • Dodaj nową pozycję...