Skocz do zawartości

Cluth

Członkowie
 • Liczba zawartości

  5
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Nie wyróżnia się

O Cluth

 • Tytuł
  Nowicjusz
 1. Zwykle okres wypowiedzenia będzie trwał tyle na ile jest określony czas na tej umowie. Jeżeli zapisane jest, że to będą 2 tygodnie czy 4 dni to też tyle będzie on trwał, tutaj nie ma żadnej filozofii. Możesz też zawsze zastosować natychmiastowe wypowiedzenie, jednak muszą być ku temu konkretne powody, nie można tego zrobić od tak sobie.
 2. I podał tylko suche fakty. Link podany przez Pana Rafała jest zdecydowanie bardziej pomocny, więc nie rozumiem o co Ci chodzi.
 3. Umowa zlecenie to umowa cywilnoprawna i przez to KP nie znajduję tutaj zastosowania. Dlatego też, najważniejsze jest co jest w niej zawarte, ciężko o jednoznaczne przepisy.
 4. Jednak też nie wiadomo czy były takie rękawice na wyposażeniu pracownika i czy dopuścił się niedbalstwa, że ich nie założył. Dlatego też nie byłbym taki skory to pisania, że wypadek był z winy pracownika.
 5. Co rozumiesz przez niedbalstwo? Bo w ustawie którą podałeś nie zostało to zdefiniowane, w żadnej ustawie nie zostało to zdefiniowane. Budzi to wiele kontrowersji i może prowadzić do nadużyć i obarczania pracownika winą, kiedy nie zawinił. Dlatego lepiej byłoby gdybyś to rozwinął.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...