Skocz do zawartości

Marianek

Członkowie
  • Liczba zawartości

    43
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Marianek

  1. Cepelia dobrze pisze. Na prostszy język, szkolenie może odbywać się w dni wolne, będzie jednak traktowane jako nadgodziny. Przynajmniej ja to tak rozumiem.
  2. Możemy mieć też tutaj do czynienia z rażącym niedbalstwem pracownika albo umyślnym spowodowaniem wypadku. Tego też nie można niestety wykluczyć, pracownicy lubią kombinować, taka natura ludzka. Może to zabrzmi trochę niegrzecznie ale dość śmieszne wydaję mi się traktowanie oparzenia się herbatą jako wypadku w pracy.
  3. Zgadzam się również, że należy to uznać za wypadek w pracy. Jeżeli do zdarzenia doszło w trakcie trwania dniówki, na terenie zakładu pracy to dlaczego mielibyśmy uznawać, że nie jest to wypadek w pracy? Nie widzę tutaj żadnych podstaw prawnych, żeby myśleć inaczej. Czekam jednak na zdanie innych użytkowników w tej sprawie. Pozdrawiam!
  4. Oczywiście, że te wypadek w pracy, nie ma znaczenia w jakich okolicznościach pracownik się przeciął, czy się spieszył czy też nie. Jeżeli na jego ubranie ochronne składają się rękawicę a nie miał ich na sobie, to możesz pójść w tym kierunku, że nie zabezpieczył się wystarczająco przed zaczęciem pracy. W takim wypadku pracownik nie uzyska nic bo złamał przepisy o ochronie życia i zdrowia. Powodem jest niedbalstwo, ponieważ nie założył rękawic. Wynika to z art. 21 ust. 1 ustawy wypadkowej.
  5. Przecież ktoś tutaj podał te dane...
  6. Czyli jak dobrze rozumiem na umowie zleceniu można zostać zwolnionym z dnia na dzień? A czy ja sam mogę się zwolnić tak sobie? Działa to w dwie strony? Czy tylko pracodawca ma taki przywilej, że wyrzuca mnie z pracy od ręki?
  7. Warunki badań określa rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 2 lutego 2006 r. w sprawie badań do celów sanitarno-epidemiologicznych (Dz. U. z 2006 r. Nr 25 poz. 191). Proponuję Ci się z tym zapoznać najlepiej!
  8. Chętnie bym przeczytał wypowiedź tego prawnika bo potem przez takie bzdury ludzie myślą, że mogą korzystać z nielegalnego oprogramowania. Cena, ceną na to już wpływu nie mamy. Problemem nie jest jej wysokość. Problemem jest to, że mamy niskie zarobki a ceny są zachodnie. A za Office, płacić nie trzeba, są darmowe wersję, chociaż by Open Office
  9. Witam! Mam podobny problem. Ktoś złośliwe zakłada fałszywe konta na facebooku, zgłaszam takie rzeczy do administracji tego portalu, są one usuwane po pewnym czasie, jednak za parę dni pojawia się takie fałszywe konto znowu. To jak walka z wiatrakami, nie wiem już zbytnio co robić? Próbować to zgłosić na policję? Ma to sens? Jakie jest wasze zdanie w tej sprawie?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności