Skocz do zawartości

WSH

Członkowie
  • Liczba zawartości

    25
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Odpowiedzi dodane przez WSH

  1. 2 godziny temu, Furentisque napisał:

    Chyba można od czasu do czasu skorzystać z takiego źródła zwłaszcza jak jest problem, żeby dorwać coś legalnie...

    Nie jest to zbyt etyczne, nawet jeżeli są problemy z dotarciem do legalnych źródeł to czy upoważnia Cie to do tego, żeby kraść własność innych? Nie przesadzajmy, że aż tak ciężko dorwać Meritum BHP, możesz je zamówić w jakiejś internetowej księgarni, jak ktoś już pisał w tym temacie albo stacjonarnej, spokojnie Ci sprowadzą z magazynu i w ciągu 2,3 dni będziesz to miał. Więc ja tutaj nie widzę, żadnego problemu a jedynie Twoje cwaniactwo, żeby nie płacić za coś. 

  2. Cześć, żeby mieć koncesje należy złożyć wniosek na piśmie, musisz w nim określić następujące informacje:

    • rodzaj zezwolenia, o jakie się ubiega,
    • oznaczenie, pod którym prowadzi się działalność,
    • siedzibę i adres,
    • jeżeli ustanowiony jest pełnomocnik - jego imię, nazwisko i adres zamieszkania,
    • numer w rejestrze przedsiębiorców lub ewidencji działalności gospodarczej,
    • przedmiot działalności gospodarczej,
    • adres punktu sprzedaży,
    • adres punktu składowania napojów alkoholowych.

    Do składanego wniosku koniecznie należy dołączyć: 

    • zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej lub odpis z rejestru przedsiębiorców,
    • dokument potwierdzający tytuł prawny wnioskodawcy do lokalu, w którym będzie sprzedawany alkohol
    • pisemną zgodę właściciela, użytkownika, zarządcy lub administratora budynku, jeśli punkt sprzedaży będzie zlokalizowany w budynku mieszkalnym wielorodzinnym,
    • decyzję właściwego państwowego powiatowego inspektora sanitarnego, która będzie potwierdzeniem spełnienia warunków sanitarnych przez punkt sprzedaży

     

  3. Witam.

    Rodzaj wentylacji, która będzie wystarczająca w danym zakładzie zależy od rodzaju i wielkości produkcji oraz stosowanych surowców, półproduktów, produktów i przypraw, a także powierzchni zakładu. Pomiaru wentylacji dokonują wykwalifikowane firmy zewnętrzne w tym firmy kominiarskie. Wydaję mi się, że to właśnie do nich powinnaś się zwrócić ze swoim problem, na pewno chętnie Ci pomogą i to właśnie takie firmy posiadają największą wiedzę. Tylko moja jedna rada, zwróć się z tym po 2,3 firm żebyś miała porównanie co do ceny i samego sposobu rozwiązania Twojego problemu. 

    Pozdrawiam! 

  4. Wydawało mi się, że nie ma obowiązku posiadania gaśnicy w domu czy mieszkaniu. Oczywiście warto mieć jakąś mała gaśnicę 2,3 kg która będzie właśnie w kuchni przy kuchence lub gdzieś w jakimś łatwo dostępnym miejscu. Ja sam jednak nie mam już gaśnicy w domu ponieważ po ostatniej zabawie, którą urządziły mi dzieciaki to szczerze powiedziawszy dziękuję. I zbytnio nie widzę sensu, żeby było przed nimi schowana bo i tak jak znajdą a szybciej to ja sam zapomnę gdzie ją przed nimi ukryłem jak wybuchnie pożar. Dlatego też wolę pobiec po gaśnicę, którą mam w samochodzie i którą i tak trzeba posiadać. 

  5. Dnia 23.09.2016 o 09:17, jaro napisał:

    Dzień dobry, zastanawiam się, jakie wymagania należy spełnić, by móc sprzedawać szeroko rozumianą żywność za pośrednictwem internetu? Czy są to również jakieś wymogi sanitarne (jeśli tak, to w jakich sytuacjach i jakie wymogi) czy wyłącznie rejestracja owej działalności? Pozdrawiam serdecznie.

    Witam!

    Wymagania sanitarno-higieniczne regulują następujące akty prawne:

    1. Rozporządzenia (WE) 178/2002 Parlamentu Europejskiego i Rady z dn. 28 stycznia 2002 r. ustanawiające ogólne zasady i wymagania prawa żywnościowego, powołujące Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności oraz ustanawiające procedury w zakresie bezpieczeństwa żywności,
    2. Rozporządzenie (WE) 852/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dn. 29 kwietnia 2004 r. w sprawie higieny środków spożywczych (Dz. Urz. UE L 139 z 30.04.2004r.) w szczególności załącznik II
    3. Ustawa z dn. 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz. U. z 2015 r. poz. 594)
    4. Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dn. 29 maja 2007 r. w sprawie wzorów dokumentów dotyczących rejestracji i zatwierdzania zakładów produkujących lub wprowadzających do obrotu żywność podlegających urzędowej kontroli Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Dz. U. nr.106, poz.730).

    Wymienione przeze mnie akty prawne regulują to jak wygląda sprzedawanie żywności przez internet. 

  6. Dopuszcza się możliwość przetrzymywania żywych ryb w zbiorniku z wodą w celu serwowania świeżych potraw z ryb. Należy się wówczas kierować wytycznymi Głównego Lekarza Weterynarii dot. sprzedaży ryb w sklepie:

    Warunki przetrzymywania żywych ryb:

    • baseny - szczelne, o gładkich ścianach i gładko zakończonych krawędziach;
    • woda - czysta, natlenowana lub napowietrzana; wymiana wody nie rzadziej niż co 48 h
    • zagęszczenie - maksymalne zagęszczenie przy stosowaniu natlenowania wody 1kg masy/l wody;
    • optymalna temp. wody 10°C (+/- 5°C)
    • ryby bez widocznych uszkodzeń –ryby, które posiadają rany i inne uszkodzenia ciała powinny być uśmiercane niezwłocznie po przybyciu do sklepu.

    Tak więc kiedy te warunki będą spełnione możesz trzymać w kuchennej restauracji żywe ryby. Mam nadzieję, że Ci pomogłem.  

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności