Skocz do zawartości

Szefowa wszystkich

Członkowie
  • Liczba zawartości

    200
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Szefowa wszystkich

  1. Okres przechowywania karty szkolenia wstępnego to 50 lat liczone od dnia zakończenia pracy u danego pracodawcy. Nie wiem czy ktoś się stosuje do takich zaleceń. Moim zdaniem jest to bezsensu, takie dokumentu samoistnie mogą ulec zniszczeniu, tusz może wyblaknąć. itp.
  2. Zgodnie z § 4 r.p.n.z. praktyczna nauka zawodu uczniów jest organizowana w formie zajęć praktycznych i praktyk zawodowych przez szkołę, a jej celem jest zastosowanie oraz pogłębienie zdobytej wiedzy i umiejętności zawodowych w rzeczywistych warunkach pracy. Praktyki zawodowe uczniów mogą być organizowane w czasie całego roku szkolnego, w tym w okresie ferii letnich. Na pewno taki praktykant musi mieć szkolenie, przecież on wykonuje normalną prace, naraża się na pewnie niebezpieczeństwa, w zależności od pracy.
  3. Rektor jest zobowiązany do organizowania szkolenia w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy, w wymiarze nie mniejszym niż 4 godziny, dla wszystkich studentów rozpoczynających naukę w uczelni. Nie wiem czy to dotyczy wszystkich kierunków, natomiast BHP na pewno.
  4. Nie koniecznie, stres a również czynnik genetyczne również wpływają na zawał, złe odżywianie itp. Nie ma co ograniczać się tylko do czynników fizycznych.
  5. Hmmmm nie wiem, jak sąd pracy mógłby rozstrzygać taki spór. Dla mnie to jest trochę płynne, jakby toś chciał to może naciągnąć historie wypadku do takich rozmiarów, że jeszcze rentę pracownik by dostał.
  6. Ja bym zleciła to firmie zewnętrznej, odciążasz siebie, nie musisz się przygotowywać tzn: materiałów, merytorycznie itp. Zdecydowanie wygodniej jest zlecić komuś to zadanie. A ceny na rynku ie są aż tak wygórowane. Z tego co widzę, to na rynku ceny szkoleń 2 dniowych to jest koszt do 1000zł.
  7. Jak długo trzeba archiwizować protokoły prac niebezpiecznych pożarowo?Jak je trzeba archiwizować? czy jest jakiś specjalny przepis?
  8. Może banalne pytanie, jednak czym się różnic gaśnica od urządzenia gaśniczego?
  9. W miejscu pracy, tam gdzie pracuje obowiązuje całkowity zakaz palenia papierosów, jednak niektórzy palą e - papierosy. Czujniki dymu papierosowego łapią tylko dym z tradycyjnego papierosa. Dym z e-papierosa to para wodna. Czy macie jakieś czujki, które łapią dym z e-papierosa?
  10. Kto może prowadzić szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej (np. dla pracowników firm zewnętrznych)? Pielęgniarka? lekarz?
  11. Kto z was korzysta z publikacji Rączkowskiego Meritum BHP? wydawnictwa Wolters Kluwer. Gdzie można kupić numer? Są jakieś kopie PDF w internecie, ale ciężko znaleźć najnowsze numery.
  12. Prowadzący działalność może mieć na biurku taką lampkę, jaką chce, nieergonomiczne krzesło, ilość miejsca do pracy z komputerem nie koniecznie odpowiadającą przepisom, a normy czasu pracy niezgodne nawet ze zdrowym rozsądkiem. Pojawia się pytanie tylko czy lepiej pracować bez jakichkolwiek zasad i przez to mniej wydajnie?
  13. Zasady prowadzenia akt osobowych pracowników reguluje rozporządzenie MPiPS z 28 maja 1996 r. w sprawie zakresu prowadzenia przez pracodawców dokumentacji w sprawach związanych ze stosunkiem pracy oraz sposobu prowadzenia akt osobowych pracownika (Dz.U. z 1996 r. nr 62, poz. 286 ze zm.), zwane dalej rozporządzeniem.Nie jest konieczne prowadzenie teczek personalnych dla osób, które pracodawca angażuje na podstawie umów o dzieło lub umowy zlecenie.
  14. Takie coś znalazłam na jednej ze stron szkół policealnych: „Uzyskanie tytułu technika bezpieczeństwa i higieny pracy daje pracownikowi możliwość zatrudnienia jako inspektor ds. bhplub starszy inspektor ds. bhp, jeśli posiada on co najmniej 3-letni staż pracy w służbie bhp (§ 4 ust. 2 pkt 1 i 2 rozporządzenia Rady Ministrów z 2 października 1997 r. w sprawie służby bezpieczeństwa i higieny pracy; Dz.U. nr 109, poz. 704 ze zm.; dalej: rosbhp.). Z całą pewnością pracownicy służby bhp są uprawnieni do przeprowadzania szkolenia wstępnego ogólnego w zakresie bhp (§ 10 ust. 2 rozporządzenia Min
  15. Nowo zatrudnieni pracownicy powinni odbyć wstępne szkolenie bhp oraz wstępne badanie lekarskie. Wstępne szkolenie składa się ze szkolenia ogólnego (instruktażu ogólnego) i szkolenia wstępnego na stanowisku pracy (instruktażu stanowiskowego). Taka procedura powinna być wszędzie.
  16. Nie wiem, jak samo szkolenie, ale wiem, że egzamin na pewno nie. Zgodnie z § 16 ust. 2 rozporządzenia Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 27.07.2004 r. w sprawie szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz. U. Nr 180, poz. 1860 ze zm.), egzamin jest przeprowadzany przed komisją powołaną przez organizatora szkolenia.
  17. Pracownik, który uległ wypadkowi w drodze do pracy lub z pracy, ma prawo do wynagrodzenia za czas choroby i zasiłku chorobowego w 100 % wysokości podstawy wymiaru, a jeżeli po ich wykorzystaniu nadal będzie niezdolny do pracy, może wystąpić o świadczenie rehabilitacyjne albo rentę. Jesli sam ZUS jest chętny dawać komuś rente za to, że miał wypadek w drodze do pracy, to znaczy, że cześć z Was nie ma tu racji.
  18. Ankieta, super pomysł! U mnie w pracy się sprawdziła, zwłaszcza anonimowa. Zawarliśmy pytania dotyczące stanowisk pracy w poszczególnych działach produkcyjnych. Pytaliśmy również o relacje między pracownikami. To na pewno ułatwia o pracę, jeśli nie ma konfliktów w pracy, jeśli są to zdecydowanie spotkania integracyjne są dobre.
  19. Ale czy to może powodwać śmierć? Pytam z samej ciekawości.Czy słyszeliście kiedyś o przypadkach śmiertelnych w pracy biurowej?
  20. Na pewno pojazdy powodują wiele szkód. Taka osoba praktycznie cały czas przebywa w samochodzie. Zaburzenia w funkcjonowaniu narządów wewnętrznych kuriera - klatki piersiowej i jamy brzusznej, dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. Musi być bardzo dobry stan pojazdów kurierskich.
  21. Takie coś znalazłam czytając jedną stronę: "Finansowane będą projekty służące poprawie bezpieczeństwa pracy. Mogą one mieć charakter zarówno inwestycyjny jak i doradczy. Najbardziej atrakcyjna jest oczywiście możliwość finansowania inwestycji. Może to być zakup i instalacja: osłon do niebezpiecznych stref maszyn i urządzeń, optoelektrycznych urządzeń ochronnych (kurtyn świetlnych, skanerów laserowych itp.), urządzeń ochronnych czułych na nacisk (mat, podłóg, obrzeży, krawędzi itp.), elementów systemów sterowania realizujących funkcje bezpieczeństwa (oburęcznych urządze
  22. Sądzę, że za takie rzeczy powinna być odpowiedzialna kadrowa. To one mają za zadanie dopilnowanie porządku w teczkach pracowników. Jeśli nie wykonuje swoich zadań skrupulatnie, to właściwie sprawą powinien zająć się szef, a w ostateczności PIP, jak nałoży kare na pracodawce, wówczas nie będzie to miła sytuacja.
  23. Z tego wiem, to tak, natomiast jestem pewna, że za tłumaczenie dokumentów, to pracownik musi sam zapłacić, jeśli jest mu to potrzebne do innej pracy za granicą. Pracodawca jeśli chce, może zlecić tłumaczenie dokumentów.
  24. Ważne jest aby pracodawca był chętny współpracować z nami, jeśli on nie wykazuje jakiekolwiek chęci, to wina leży właściwie po jego stronie. Nie ma sensu zastanawiać się nad tym co możnaby zrobić, jeśli pracodawca nie jest skory do pomocy. Czasem jest to trudne do zrozumienia. Jak można zlecać BHpowcowi rozwiązywanie problemów wewnętrznych w firmie. Dla mnie to jest jasny problem, który został spowodowany brakiem skrupulatności.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności