Skocz do zawartości

Bartas

Członkowie
  • Liczba zawartości

    20
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Bartas

  1. Przeglądałem tematy i ten wydał się ciekawy - mnie również zainteresował, bo szczerze mówiąc nie miałem o tym zielonego pojęcia. Super, że już pojawiły się rzeczowe odpowiedzi. W ogóle świetne to forum, można nie tylko pomóc komuś uzyskać odpowiedź na nurtujące go pytania, ale również samemu się czegoś nauczyć. Pozdrawiam
  2. Oczywiście, że tak. Tak jak już wcześniej zostało wspomniane, osoba pracująca na umowę zlecenie, która jest ubezpieczona ma całkowite prawo do zasiłku chorobowego. Ma takie same prawa w tej kwestii, jak każdy inny pracownik, który został zatrudniony w oparciu o umowę o pracę.
  3. Dokładnie tak jak pisze reszta forumowiczów. Ewakuacja jest najczęściej przeprowadzana przez odpowiednio przeszkolonych pracowników, którzy zostali wyznaczeni przez samego pracodawce. Każdy pracownik musi być poinformowany, kto odpowiedzialny jest za tego typu działania. Pozdrawiam.
  4. Na pewno wszelkie urządzenia elektryczne mogą być zagrożeniem dla pracownika. Ponadto upadki/potknięcia/upadki np. z krzesła, gdy chce się sięgnąć coś z wyższej półki (podobno tego typu sytuacje zdarzają się częściej niż przy pracy fizycznej), no i nerwice (przez bezpośredni kontakt z klientem/petentem, który nie zawsze jest miły i uprzejmy).
  5. Wiadomo, że bezpośrednia przyczyna zawału nie zawsze jest znana. Mowa tu o zawale powstałym podczas wykonywania pracy fizycznej (która jest codziennym obowiązkiem pracownika) - dźwiganie, kopanie, podnoszenie. Chodzi mi o to, czy w jakiś sposób można określić, że powstał on na skutek wykonywania ciężkiej pracy fizycznej czy przyczyna wówczas jest raczej odrębna, nie związana z pracą.
  6. Nie mam wątpliwości, że w danym obiekcie to właśnie na właścicielu spoczywa obowiązek oznakowania oraz udostępnienia wyjść ewakuacyjnych, które jak wiadomo są niezbędne. Zastanawia mnie jednak, czy są przepisy, które regulują na przykład ilość tych wyjść czy wielkość samych drzwi? Może ktoś z Was ma wiedzę w tym temacie?
  7. Dzień dobry, zastanawia mnie czy zawał, który dotknął pracownika oczywiście w miejscu i czasie pracy, może być uznany jako wypadek w pracy? Czy można uznać, że powstał on od nadmiernego wysiłku fizycznego? Czy jest jakaś możliwość udowodnienia tego? Czekam na odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności