Skocz do zawartości

Bogus12

Członkowie
  • Zawartość

150
  • Ostatnio

Wszystko napisane przez Bogus12

1. Jak okres uczniów obejmuje ubezpieczenie? Jak wcześniej w poprzednim poście pisałem moje dziecko poślizgnęło się, złamało nogę, ale to było pod koniec sierpnia, teoretycznie nie zaczęła się szkoła, ale dziecko miało poprawki z kilku przedmiotów.Ubezpieczenie uczniów jaki okres obejmuje?
  2. Czy jest jakaś regulacja prawna, która mówi o tym, w jakich odstępach trzeba umieszczać oświetlenie lub znaki ewakuacyjne?
  3. Czy ma ktoś pojęcie, jak długo należy archiwizować kartę szkolenia wstępnego? Czy również takie dokumenty trzeba trzymać przez 10 lat? To tylko dodatkowa papierologia...
  4. Czy uczniowie odbywający praktyki zawodowe lub studenckie muszą odbywać szkolenia bhp? Jeśli tak, to czy ono musi odbywać się w godzinach praktyk?
  5. Po jakim czasie wchodzi w życie Regulamin pracy ? Nie dawno w moim zakładzie pracy, zostały zmienione zasady, czy jest jakiś odstęp czasu, gdzie nowe zasady zaczynają obowiązywać?
  6. Bogus12

Szkolenie przez Skype

Czy uczestnicy szkolenia bhp mogą brać udział w szkoleniu w formie wideokonferencji lub telekonferencji? lub zdawać egzamin w taki sposób?
  7. Kto ponosi odpowiedzialność za nie prowadzenie rejestrów wypadków? U mnie w pracy ostatnio zdarzyły się takie przypadki, że nie znaleziono kilka protokołów, przechowywaniem tego zajmuje się dział kadr, ale może również być sytuacja, że taki dokument nie został po prostu stworzony.
  8. Witam, jak w temacie, czy za dodatkowe działania poza zakresem pracy przewiduje się prowizje? jeśli tak, to w jakiej kwocie? jest jakaś regulacja prawna?
  9. Jak w tytule, chciałbym się dowiedzieć, czy są jakieś organizacje zrzeszające Bhpowócw? może związki zawodowe? pytam z samej ciekawości, natomiast wiem, że takie organizacje na pewno chronią, udzielają szkoleń, może pomagają w podwyższaniu wynagrodzeń?
  10. Mam do was pytanie, czy zatrudniając kogoś na okres próbny, również taka osoba ma miesięczny okres wypowiedzenia umowy? Ile wynosi okres wypowiedzenia umowy o pracę na okres próbny, jeśli pracownik pracował 3 miesiące?
  11. Jak mam rozumieć pojęcie "uzasadnionej życiowo" przerwy w drodze z pracy do domu? Czy to są jakieś bardzo tragiczne sytuacje?
  12. Czy można stosować środki chemiczne po upływie terminu ich ważności?
  13. Jak sądzicie, co musi się stać, by choroba zawodowa spowodowała pewną niepełnosprawność, taką, że człowiek nie jest w stanie podjąć się jakiejkolwiek innej pracy?
  14. Jak wygląda u was praktyka ćwiczeń PPOŻ, ewakuacji? Pracownicy opuszczając budynek zostawiają klucze w drzwiach do biura? hmm pytam, bo muszę wykonać jedno zadanie na uczelnie, potrzebuje kilka wskazówek. Dziękuję za info.
  15. Czy jest jakiś obowiązek posiadania czujników do wykrywania czadu, gazu itp? Jesli tak, to jaki koszt jest takiego czujnika? można samemu go zainstalować? jakie parametry powinien mieć taki czujnik?
  16. Jakie badania powinna przejść pracownica, której ważność badań okresowych wygasła w trakcie zwolnienia lekarskiego związanego z ciążą?
  17. Hej, mam pytanie, Jak przebiega postępowanie powypadkowe studenta odbywającego praktyki w zakładzie pracy? Mamy w pracy jednego studenta, nie wiem za bardzo jak ułożyć wszystko by PIP nie dał nam kary, za to, że źle wykonaliśmy postępowanie powypadkowe. Proszę o jakieś rady.
  18. Czy wiecie może kiedy pracodawca musi poinformować ZUS o wypadku przy pracy? Czy jest jakiś określony czas? jak możecie udzielcie proszę szczegółowej odpowiedzi, najlepiej konkretnej.
  19. Kto przeprowadza dochodzenie w związku z ciężkim wypadkiem w szkole? Czy powołuje się jakąś grupę ludzi?
  20. Hej, czy wiecie może, jak często należy kontrolować stan techniczny obiektu budowlanego? czy robi to jakiś specjalista? jeśli tak to kto? czy jest to płatne?
  21. Czy wie ktoś może, jaka jest najniższa dopuszczalna wartość natężenia oświetlenia w sali lekcyjnej?
  22. cześć Jak powinna być wyposażona i zorganizowana jadalnia? Jakie najważniejsze rzeczy powinny się znaleźć w takim miejscu?
  23. Kilka dni temu, moje dziecko miało wypadek w szkole, złamało nogę, poślizgnął się i spadł ze schodów. Kto prowadzi dochodzenie w związku z ciężkim wypadkiem ucznia? Kto personalnie odpowiada za właściwe prowadzenie zeszytu ewidencji wypadków uczniów.
  24. Czy posiada ktoś przykładową ocenę ryzyka zawodowego w pracy kuriera?
  25. Czy pracownikowi, który wskutek wypadku przy pracy doznał udokumentowanego uszczerbku na zdrowiu, należy się jednorazowe odszkodowanie od pracodawcy ? jeśli tak to z jakiego tytułu?