Skocz do zawartości

Bogus12

Członkowie
  • Liczba zawartości

    150
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Bogus12

  1. Ubezpieczenie wolontariusza jest jego ważnym przywilejem a w niektórych przypadkach także obowiązkiem instytucji korzystającej. Można ubezpieczyć wolontariusza poprzez: Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej (OC), Ubezpieczenie zdrowotne (NFZ), Ubezpieczenie społeczne (ZUS).
  2. Wypadek przy pracy unormowany jest w art. 3 ustawy z dnia 30 października 2002 r. o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych (Dz.U.2009.167.1322 ze zm.). Za wypadek przy pracy uważa się nagłe zdarzenie wywołane przyczyną zewnętrzną powodujące uraz lub śmierć, które nastąpiło w związku z pracą:podczas lub w związku z wykonywaniem przez pracownika zwykłych czynności lub poleceń przełożonych;podczas lub w związku z wykonywaniem przez pracownika czynności na rzecz pracodawcy, nawet bez polecenia; w czasie pozostawania pracownika w dyspozycji pracodawcy w drodze mię
  3. Choroba miażdżycowa,jest zazwyczaj przyczyną miażdżycową, nie wyklucza więc uznania danego zawału czy udaru za wypadek przy pracy zaistniały z tzw. mieszanych przyczyn. Ocena nadmierności wysiłku fizycznego wymaga uwzględnienia możliwości fizycznych i psychicznych pracownika, w tym jego wieku i kondycji w dniu wypadku. Taki pracownik koniecznie potrzebuje urlopu lub dnia wolnego.
  4. Ja miałem kiedyś sytuacje, że trafił mi się wyjątkowy uczestnik, cały czas negował wszystko co mówili inni i ja. Wręcz posuwał się do kłamstwa, byle tylko mieć inne zdanie. W pewnym momencie grupa zupełnie go zignorowała. Doszło do tego, że jeden z uczestników w momencie, gdy on po raz kolejny zabrał głos, po prostu wyszedł. Takie przypadki sie zdarzają, to wszystko zależy od ludzi, jacy są. Nic nie zrobisz. Stawać na rzęsach człowiek też nie będzie.
  5. Jakie badania powinna przejść pracownica, której ważność badań okresowych wygasła w trakcie zwolnienia lekarskiego związanego z ciążą?
  6. Czy uczestnicy szkolenia bhp mogą brać udział w szkoleniu w formie wideokonferencji lub telekonferencji? lub zdawać egzamin w taki sposób?
  7. Czy obcokrajowiec skierowany do pracy w Polsce powinien mieć ważne badania lekarskie i ukończone szkolenie bhp? jesli tak, to czy dokumenty mogą być wydane w innym jezyku?
  8. W związku z ryzykiem zawodowym występującym w środowisku pracy prawo narzuca na pracodawcę pewne obowiązki. Jest on zobowiązany: oceniać i dokumentować ryzyko związane z wykonywaną pracą, stosować niezbędne środki profilaktyczne zmniejszające ryzyko, informować pracowników o ryzyku zawodowym, które wiąże się z wykonywaną pracą,informować pracowników o zasadach ochrony przed istniejącymi zagrożeniami.
  9. Kwota maksymalnej dotacji na poprawę BHP oraz udział procentowy ZUS w finansowaniu bezpieczeństwa pracy zależy od rodzaju przedsiębiortswa i wielkości zatrudnienia w firmie.
  10. Witam, jak w temacie, czy za dodatkowe działania poza zakresem pracy przewiduje się prowizje? jeśli tak, to w jakiej kwocie? jest jakaś regulacja prawna?
  11. Myślę, że powinieneś liczyć się z tym, że rynek jest przesycony bhp'owcami do granic możliwości zdobycie cennego doświadczenia będzie graniczyło z cudem chyba, że masz się gdzie zaczepić .. Sama policealna szkoła nic Ci nie da.
  12. Czy posiada ktoś przykładową ocenę ryzyka zawodowego w pracy kuriera?
  13. Sądze, że tak, bo każda zmiana to nowy przepis, nowe zasady, które są wprowadzane. Przecież pracownik musi wiedzieć, jak pracować lub jak postąpić w razier wypadku bądź innej sytuacji. Najlepiej zlecić to komuś np. kierownikowi.
  14. A ja mam pytanie, bo ponad rok temu wskutek poślizgu na świeżo wypastowanych schodach na terenie zakładu pracy złamałem rękę. Po tym zdarzeniu wyjechałem za granicę i nie ubiegałem się o świadczenia z tytułu tego wypadku. Czy jak pracodawca nie ma dokumentacji, to jak ja mogę ją odzyskać? gdzie się zgłosić?
  15. Zasady prowadzenia akt osobowych pracowników reguluje rozporządzenie MPiPS z 28 maja 1996 r. w sprawie zakresu prowadzenia przez pracodawców dokumentacji w sprawach związanych ze stosunkiem pracy oraz sposobu prowadzenia akt osobowych pracownika (Dz.U. z 1996 r. nr 62, poz. 286 ze zm.), zwane dalej rozporządzeniem.
  16. Ma praw odo tego, aby odmówić, natomiast warto dopytać się dlaczego tak robi? być może jest zastraszany? Albo jest jakiś mobbing w pracy? Czy macie kogoś w HR,? zazwyczaj takimi rzeczami zajmuje dział HR.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności