Skocz do zawartości

Bogus12

Członkowie
  • Liczba zawartości

    150
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Bogus12

  1. Pracownik na um. zlecenie ma również prawa jak zwykły pracownik, tylko w przypadku sądu on musi złożyć sprawę cywilną...
  2. Oczywiście, że tak, zgadzam się w 100% podobną sytuacje miałem, ale na szczęście zaliczyli mi to na moją korzyść.
  3. oh.. to jest tak skomplikowany temat, że sam sie czasem gubię w tym. Nie macie księgowej?
  4. Na pewno osoba wyznaczona do tego, która ma kompetencje w tym zakresie, Jakieś szkolenie.
  5. oo właśnie ta opinia jest, ale nie mam teraz dostępu do niej..
  6. Podczas pracy na dachu dekarz używa narzędzi ręcznych i nożyc elektrycznych. Elementy obróbki dachowej wykonywane są na budowie - gilotyna i giętarka mechaniczna. Jest to dość niebezpieczne.
  7. praca w warunkach uciążliwych, w pomieszczeniach o wysokiej temperaturze i wilgotności powietrza kontakt z gorącymi powierzchniami i produktami, co często wiąże się z poparzeniami. praca w kontakcie z ostrymi krawędziami i nożami. nieodłącznym elementem pracy kucharza jest także stres.
  8. " Jeśli poszkodowany z objawami częściowej niedrożności dróg oddechowych kaszle i może oddychać, zachęcaj go do kaszlu i nie rób nic więcej. Jeśli poszkodowany ma objawy całkowitej niedrożności (przestał kaszleć), ale jest przytomny, zastosuj do 5 uderzeń w okolicę międzyłopatkową: stań z boku i nieco z tyłu za poszkodowanym podłóż jedną dłoń pod mostek poszkodowanego, pochyl go do przodu wykonaj do 5 energicznych uderzeń nadgarstkiem w okolicę międzyłopatkową po każdym uderzeniu sprawdź, czy ciało obce zostało usunięte. Jeżeli 5 uderzeń w okolicę międzyłopat
  9. Oczywiście dokumentacja musi być tak samo przechowywana, jak pozostał dokumentacja pracownika.
  10. Bez problemu można wejść na ten link:https://www.pip.gov.pl/pl/bhp/ocena-ryzyka-zawodowego/o-ocenie-ryzyka-zawodowego/6287,przyklady-oceny-ryzyka-zawodowego-dla-wybranych-stanowisk-pracy-.html
  11. Bogus12

    Kolor instrukcji

    Instrukcje BHP powinny być obecne w każdej hali produkcyjnej. Często są wieszane mechanicznie „bo muszą być”. Pracodawca ma pewne jednak pewne obowiązki związane z ich udostępnianiem.
  12. Pracodawca jest obowiązany zapoznać pracowników, zgodnie z odrębnymi przepisami, z: 1) ryzykiem zawodowym i zagrożeniami dla zdrowia i życia pracowników, które występują na danym stanowisku pracy, oraz zastosowanymi środkami likwidującymi lub ograniczającymi to ryzyko i zagrożenia, 2) szczegółowymi instrukcjami z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy dotyczącymi wykonywanych przez nich prac.
  13. Instrukcje mogą zostać umieszczone w szatni bądź w kantorku mistrza lub brygadzisty pod warunkiem zapewnienia łatwego dostępu do instrukcji i umożliwienia stałego korzystania z nich.
  14. cześć Jak powinna być wyposażona i zorganizowana jadalnia? Jakie najważniejsze rzeczy powinny się znaleźć w takim miejscu?
  15. Hej, czy wiecie może, jak często należy kontrolować stan techniczny obiektu budowlanego? czy robi to jakiś specjalista? jeśli tak to kto? czy jest to płatne?
  16. Cześć W jaki sposób należy w zakładzie pracy oznakowywać miejsca niebezpieczne? czy musi to być taśma? jeśli tak, to jaki kolor? może to być po prostu tabliczka?
  17. Jakie wymogi muszą spełniać drogi komunikacyjne i transportowe? Czy jest jakiś przepis, który jasno określa szerokość drogi podjazdowej?
  18. czy studenci muszą mieć jakieś szkolenie BHP ? Kiedyś znajomy mi powiedział, że tak, dla mnie to trochę bezsensu, jakie zagrożenia może mieć student przychodząc na zajęcia ? Chyba tylko nie zdania przedmiotu
  19. Czy uczniowie odbywający praktyki zawodowe lub studenckie muszą odbywać szkolenia bhp? Jeśli tak, to czy ono musi odbywać się w godzinach praktyk?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności