Skocz do zawartości

Wiolabukow

Członkowie
  • Liczba zawartości

    25
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez Wiolabukow

  1. Dnia 17.08.2016 o 15:52, R.O. napisał:

    No właśnie. Jakie są zasady sporządzania takiej intrukcji? Czy może ją sporządzić tylko rzeczoznawca czy np. bhpowiec też?

    Taka osoba musi mieć wykształcenie średnie i ukończone szkolenie inspektorów ochrony przeciwpożarowej, tytuł zawodowy technika pożarnictwa, wykształcenie wyższe i ukończone szkolenie specjalistów ochrony przeciwpożarowej, wykształcenie wyższe na kierunku inżynieria bezpieczeństwa pożarowego lub tytuł zawodowy inżyniera pożarnictwa. I chyba tyle, nic więcej mi do głowy nie przychodzi.

  2. Dnia 9.08.2016 o 17:23, Aphex1 napisał:

    Witam

    Mógłby mi ktoś wymienić co trzeba wiedzieć, gdy idzie o szkolenia z zakresu ochrony danych osobowych? Chciałbym sam takie przeprowadzić, ale nie wiem od czego zacząć. Dokumentację w firmie mam, kiedyś radca prawny mi ją stworzył

    Na dzień dzisiejszy szkolenia to nie tylko spotkania w salce i wykład – to także sprzedaż nagrań audio-video, płyt DVD, ebooków, czy tzw. webinary (szkolenia w formie prezentacji online – na żywo przez Internet). Po za tym potrzebne są kwalifikacje odpowiednie, oraz kwalifikacje, papierek, który Cię upowaznia do przeprowadzenia szkoleń.

  3. Dnia 3.08.2016 o 11:12, jaco napisał:

    Jak wyżej - czy jednoosobowa firma ma obowiązek wykonania szkolenia BHP?

    Przedsiębiorca niebędący pracodawcą nie ma obowiązku odbycia szkolenia w dziedzinie bhp. Musi on jednak spełniać określone przepisami prawa warunki wykonywania działalności gospodarczej, w szczególności dotyczące ochrony przed zagrożeniem życia, zdrowia ludzkiego i moralności publicznej, a także ochrony środowiska (art. 18 ustawy z 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej; Dz.U. z 2007 r. nr 155, poz.1095 ze zm.).

  4. Jak ja odbywałam szkolenie, to składało się ono  z 14 bloków tematycznych. W ciągu 10 dni  były udostępnione będą na platformie e-learningowej, treści wykładów wraz z ćwiczeniami, były one dostępne dla słuchaczy do zakończenia szkolenia. Otrzymaliśmy opiekę mentorską poprzez narzędzia komunikowania się: forum, e-mail, czat. W środkowym, bądź końcowym ( nie pamiętam) etapie szkolenia odbył  się 2-dniowy zjazd stacjonarny, podczas którego przeprowadzone były zajęcia praktyczne 6 h na terenie i wybranych zakładzie pracy. W końcowym etapie został  przeprowadzony egzamin w formie elektronicznego testu.

  5. Dnia 21.08.2016 o 12:58, Ireneusz napisał:

    Mam następujący problem. Mój pracownik skręcił sobie nogę wychodząc z pracy, ale zgłosił mi to po kilku dniach. Poza tym nie ma żadnych świadków wypadku. Tylko jedna osoba to potwierdza, ale nie widziała tego na oczy. Nie wiem w jaki sposób taki wypadek zakwalifikować? Jak w ogóle zachowywać się kiedy nie ma świadków wypadku? Zupełnie nie mam pojęcia. 

    Jako pracodawca jesteś zobowiązany prowadzić rejestr wypadków przy pracy.

    Rejestr prowadzisz jest na podstawie wszystkich protokołów powypadkowych i powinien zawierać:

    - imię i nazwisko poszkodowanego,

    - miejsce i datę wypadku,

    - informacje dotyczące skutków wypadku dla poszkodowanego,

    - datę sporządzenia protokołu powypadkowego,

    - stwierdzenie, czy wypadek jest wypadkiem przy pracy,

    - datę przekazania do ZUS-u wniosku o świadczenia z tytułu wypadku przy pracy,

    - liczbę dni niezdolności do pracy,inne informacje, niebędące danymi osobowymi, których zamieszczenie w rejestrze jest celowe, w tym wnioski i zalecenia profilaktyczne zespołu powypadkowego.

     

    Bez tego ani rusz. Jak PIP się dorwie do tego, że nie prowadzisz takiej dokumentacji, bo teoretycznie nie było świadka, a jest zdarzenie, to masz przekichane.

  6. W 2008 roku kampania Microsoftu na rzecz legalnego oprogramowania Office, kiedy firma zaczęła oferować darmowe narzędzia umożliwiające dobrowolne sprawdzenie legalności posiadanych aplikacji. W ciągu kilku lat Microsoft rozszerzył akcję na kilkanaście państw, w tym również Polskę. Sądze, że jest nielegalna, darmowa wersja jest ważna przez pół roku, a potem trzeba wykupić ją legalnie. 

  7. 19 godzin temu, Sonsty765 napisał:

    Z ty,mi wypadkami to jest różnie, możesz od rzu kierować się do BHP, spisać protokół, powołać zespół badający sprawę, ale t robi BHPowiec.

    Podstawa prawna do tych zadań to:
    ustawa z 26.06.1974 r.; Kodeks pracy (Dz. U. z 1998 r. nr 21 poz. 94 ze zmianami); ustawa z 23 kwietnia 1964 r.
    Kodeks cywilny (Dz. U. Nr 16, poz. 93 ze zmianami); ustawa z 7.07.1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. nr 89 poz. 414 ze zmianami).

    Nie pełna procedura, tutaj znajdziesz wszystko, była uaktualnione w 2015 roku, wiem, bo musiałam sprawdzać sama, gdy był wypadek u mnie w pracy, cały dział HR plus Bhpowiec stawali na głowie, by wypełnić dokumenty poprawnie, i jeszcze do tego była kontrola PIPU w tym samym czasie:

    Dla zdarzenia, o którym mowa, czyli wypadku w pracy istotna jest treść art. 234, zgodnie z którym:

    „Art. 234. § 1. W razie wypadku przy pracy pracodawca jest obowiązany podjąć niezbędne działania eliminujące lub ograniczające zagrożenie, zapewnić udzielenie pierwszej pomocy osobom poszkodowanym i ustalenie w przewidzianym trybie okoliczności i przyczyn wypadku oraz zastosować odpowiednie środki zapobiegające podobnym wypadkom.§ 2. Pracodawca jest obowiązany niezwłocznie zawiadomić właściwego okręgowego inspektora pracy i prokuratora o śmiertelnym, ciężkim lub zbiorowym wypadku

    przy pracy oraz o każdym innym wypadku, który wywołał wymienione skutki, mającym związek z pracą, jeżeli może być uznany za wypadek przy pracy.

    § 3. Pracodawca jest obowiązany prowadzić rejestr wypadków przy pracy.

    § 31. Pracodawca jest obowiązany przechowywać protokół ustalenia okoliczności i przyczyn wypadku przy pracy wraz z pozostałą dokumentacją powypadkową przez 10 lat.

    § 4. Koszty związane z ustalaniem okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy ponosi pracodawca.”

  8. Jak ktoś mądry kiedyś powiedział: jak się uczysz to ucz się od najlepszych by zostać najlepszym...ja nie chcę wyjść na mądralę, ale specjalista po kilku tygodniach nauki ma sie nijak w porównaniu do inżyniera bezpieczeństwa w specjalności bezpieczeństwo pożarowe. A taki kurs jest jak liceum dla pracujących. I to przyda się osobom, które już wykonują czynności tylko brakuje im papierka.

  9. Dnia 13.08.2016 o 19:15, Gość napisał:

    Witam, pilnie potrzebuję informacji czy ktoś zna namiar na firmę która produkuje okna ognioodporne (otwierane), i ma na to badania? Wersja oficjalna jaką wszędzie dostałem - nie istnieją otwierane okna ognioodporne, a projektant i inwestor uparł się, że nie mam racji. Czy ktoś może mi pomóc znaleźć takiego producenta?

    Ze względu na zastosowany materiał konstrukcyjny, okna przeciwpożarowe mogą występować w wielu kształtach i gabarytach.

    Okna przeciwpożarowe:
    • okna EI30
    • okna EI60
    • okna EI120 

    Wypełnienie konstrukcji stanowią: szyby przeciwpożarowe stosowane jako pojedyncze lub w zespoleniu z inną szybą sspełniającą dodatkowe wymagania: np. antywłamaniowe, termoizolacyjne.

  10. Dnia 21.08.2016 o 13:10, Kronos napisał:

    Szkolenia w których zawrzesz analizę wypadków w waszym zakładzie ,wydaje mi się dobrym pomysłem 

    Powinno to działać na wyobraźnie pracowników i zwiększenie ich czujności.

    Powiedz cos wiecej o tym zakladzie i o wypadkach wtedy bedziemy mogli bardziej pomoc

    Pracodawca zgodnie z rozporządzeniem Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 27 lipca 2004 r. w sprawie szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz. U. Nr 180, poz. 1860 z późn. zm.) – r.s.b.h.p. nie ma obowiązku skierowania pracownika na ponowne szkolenie okresowe oraz udzielenia instruktażu stanowiskowego po wypadku przy pracy. 

  11. Witam,
    Czy ktoś z Was przygotowywał kiedyś taki dokument i może podzielić się swoją wiedzą?

    Najbardziej interesują mnie zagrożenia biologiczne, jaką trzeba mieć wiedzę w tym zakresie?

    Proszę o szczegółowe informacje. Mam takie zadanie na studiach.

  12. "Zgodnie z Kodeksem Pracy Art. 2374 § 2. „(…) Pracodawca jest obowiązany wydawać szczegółowe instrukcje i wskazówki dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowiskach pracy (…)”. I na tym założenia w/w Kodeksu Pracy kończy się, jeżeli chodzi o instrukcje. W dalszym ciągu nie mamy jednoznacznej odpowiedzi, czy instrukcje są obowiązkowe czy nie i czy na wszystkich stanowiskach. Przecież absurdalnym wydaje się, aby udostępniać pracownikowi instrukcję bhp przy obsłudze ołówka lub podczas przysłowiowego „oddychania”. Każdy wykonuje te czynności na co dzień i nie potrzebuje do tego żadnych instrukcji bhp."

    Tutaj znajdziesz wszystko:

    wzór instrukcji bhp

  13. Witam,

    mam pytanie czy ocena ryzyka powinna zawierać ocenione ryzyko przed zastosowaniem środków profilaktycznych jak i po zastosowaniu tych środków profilaktycznych?

    Na studiach ocenialiśmy tylko po zastosowaniu środków profilaktycznych. W sumie to ja już nie wiem co o tym myśleć bo teraz pisze prace magisterską i został mi ostatni dział i nie wiem czy ocenić przed zastosowaniem środków profilaktycznych jak i po zastosowaniu czy tylko po zastosowaniu. 

  14. 20 godzin temu, Marzena 45 napisał:

    Myślę , że nauczyciel nie musi znać się na gaszeniu pożaru, najważniejsze jest bezpieczeństwo uczniów, musi ich wyprowadzić wyjściem ewakuacyjnym i wezwać odpowiednie służby, Bezsensu by było gdyby nauczyciel najpierw zajął się pożarem a potem opieka nad dzieciakami. Oczywiście znajomość przepisów nie zwalnia do reakcji, ale priorytetem jest bezpieczeństwo dzieciaków, a nie akcja gaszenia pożaru.

    Nauczyciel powinien być przeszkolony w zakresie Ppoż i BHP, nie musi być bohaterem i ratować płonący budynek, natomiast znajomość wyjść ewakuacyjnych oraz postępowania w trakcie pożaru jest obowiązkowa. Każdy nauczyciel musi wiedzieć, jak się zachować, ale sądzę, że na takim szkoleniu uczą też nauczycieli co do czego służy np. używanie gaśnicy.

  15. Z tego co wiem, to tutaj na blogu znajdziesz wiele potrzebnych informacji, powinnaś poczytać. Być może w sklepie również są dostępne materiały szkoleniowe, właściwie to też nie sprecyzowałaś czego dokładnie potrzebujesz. Może określ się, mam coś na kompie, zawsze mogę coś podesłać. Wiem ,że na pewno znajdziesz tutaj materiały związane z zakazem palenia, ale nie pamiętam ceny, musiałabyś sprawdzić. 

  16. Dnia 14.08.2016 o 17:48, Marcus napisał:

    Artur ma rację, miałem kiedyś taką sprawę i inspektorzy z PiP stwierdzili, że aby był to wypadek w drodze z pracy to nie musiałem jechać do domu, tylko mogłem jechać do znajomego. Ważne aby nie był to odległy cel, bo jak jedziesz na drugi koniec polski, to raczej nie jest to powrót najkrótszą droga do domu :P

    Eee gadasz głupoty. Jak Inspektorzy mają sprawdzić cel podróży? Jeśli w trakcie pracy na przykład jechałeś po materiały do sklepu, to oczywiście rozumiem takie zdarzenie, może ono być usprawiedliwione. Natomiast w innych przypadkach to może być ciężko z udowodnieniem dokąd jechałeś, skąd jechałeś, po za tym jesteś po za godzinami pracy. 

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności