Skocz do zawartości

Kaja343

Członkowie
  • Liczba zawartości

    16
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Kaja343

  1. Jak dla mnie jest to najlepsza ze wszystkich forma nauki. Wygodna i szybka. Możesz się uczyć w godzinach w jakich tobie odpowiada. Jedyne o czym trzeba pamiętać to wybrać odpowiednią platformę- sprawdzoną i zaufaną. Taką, która wydaje certyfikaty ukończenia kursów. Również trzeba zwrócić uwagę na to czy certyfikaty, które są wydawane są potwierdzone przez instytucje do tego upoważnioną, żeby się później nie okazało, że kurs jest bezwartościowy.
  2. Kolega wyżej dobrze mówi. Osoba taka musi mieć uprawnienia inspektora ochrony przeciwpożarowej. Faktycznie jeżeli stworzysz taką instrukcję bez uprawnień to możesz mieć problemy. Znajomy pracuje w firmie, w której szef tak właśnie postąpił i miał niezłą karę do zapłacenia więc lepiej zainwestować wcześniej i mieć spokój w razie kontroli aniżeli kiedyś w przyszłości wydać niepotrzebnie pieniądze na kary, które będą wyższe aniżeli usługa specjalisty.
  3. Zawsze możesz się zainteresować firmami, które szkolą pracowników w przepisach BHP. Często w swojej ofercie mają one również ocenę ryzyka zawodowego. Kolega ostatnio taką miał w pracy i sobie chwalił. Jak dla mnie fajna opcja. Ale wiadomo co kto lubi. Sama się chyba w przyszłości nimi zainteresuję.
  4. Tak powinieneś zapoznawać pracownika zawsze. W szczególności jeśli zachodzą jakieś zmiany. Z tego co mi wiadomo pracownik musi również potwierdzić, że się zapoznał ze zmianami własnoręcznym podpisem. Kiedyś czytałam na ten temat jakiś artykuł więc i może ty poszukaj. Zawsze możesz zajrzeć do kodeksu lub na bloga dotyczącego BHP.
  5. Kaja343

    Kolor instrukcji

    W sklepie BHP można zakupić bez żadnych problemów. Są one w kolorze żółtym. Zarówno w wersji elektronicznej jak i analogowej. W sumie nie powinieneś się zastanawiać nad kolorem kiedy kupujesz w sprawdzonym źródle. W sklepach BHP mają rzeczy zgodne z przepisami BHP więc nie ma się czego obawiać. Do tego są bardzo dobrze i przejrzyście zrobione więc czego chcieć więcej? Niepotrzebne zawracanie sobie głowy moim zdaniem. Ale jak uważasz.
  6. A robił ktoś z was może ocenę ryzyka zawodowego on line. Czytałam, że można to zrobić w takiej formie. Myślę, że jest to ciekawe rozwiązanie ale nie jestem pewna czy dobre. Może ktoś jest wstanie powiedzieć coś więcej na ten temat. Nie ukrywam bardzo mnie to interesuje. Szukam w necie i są różne zdania w temacie. Czytałam również artykuł na ten temat i faktycznie sporo mi rozjaśnił ale chętnie poznam zdanie kogoś kto to już robił w taki sposób.
  7. Najlepiej w widocznym. Jak kolega wyżej napisał. Warto żeby każdy pracownik mógł ją zobaczyć jak i przeczytać bez większych problemów. Myślę, że również w razie jakiejś inspekcji mogą się przyczepić jeżeli nie będą one w miejscu widocznym dla pracownika. Może warto również zajrzeć na bloga i sprawdzić czy nie ma jakiegoś artykułu na ten temat.
  8. Jak dla mnie najlepsza z opcji. Zarówno szkolenia, jak i wszystkie inne rzeczy, które w taki sposób można zrobić. Raz że oszczędza się czas, dwa robi się w przyjemnym dla siebie miejscu. Oczywiście trzeba pamiętać o korzystaniu ze sprawdzony stron i firm oferujących takie usługi. Ale to tak samo jak z zakupami w internecie też szuka się sprawdzonych, godnych zaufania sklepów. Moim zdaniem nie ma się czego obawiać pod warunkiem, że się dobrze wybierze. I pamiętać trzeba o tym, że czasem warto zapłacić więcej i mieć wysokiej jakości usługę aniżeli mniej i zostać oszukanym.
  9. Nie wiem czy dokładnie o to Ci chodzi ale oceny zarządzania ryzykiem można bez żadnych problemów zakupić w sklepie BHP. Jak dla mnie jest to bardzo dobre i praktyczne rozwiązanie. No i od razu pod ręką. Wszystko co jest związane z tym forum np. blog czy też sklep to moim zdaniem najlepsze rozwiązania. Poczytam co mnie interesuje, zakupię potrzebne rzeczy od razu i zaoszczędzę czas.
  10. Kaja343

    Kurs BHP przez internet

    Nie ma nic lepszego od szkoleń on line. Dzisiaj nie wyobrażam sobie robienia szkolenia stacjonarnie w firmie. Już na studiach miałam w takiej formie i chyba jest to najlepsze rozwiązanie. Każdy robi kiedy chce, zawsze określa się jakiś przedział czasowy w jakim musi być ono ukończone. Nie trzeba sobie rezerwować dodatkowej godziny stacjonarnie. No i to co chyba najważniejsze zamiast się męczyć na często nudnych szkoleniach stacjonarnych te można zrobić stosunkowo szybko w przyjemnym otoczeniu chociażby leżąc sobie w łóżku i słuchając ulubionej muzyki.
  11. Program szkoleń zawsze musi być zgodny z rozporządzeniem więc może poszukać już czegoś gotowego. U mnie w firmie sprawdzają się szkolenia on line. Jak dla mnie najlepsze rozwiązanie. Zero stresu i niepotrzebnie marnowanego czasu. W sieci można znaleźć wysokiej jakości szkolenia, zgodne z obowiązującymi przepisami. Po co się spinać i zastanawiać.
  12. W internecie pełno takich filmów jest. Ważna w tym wypadku jest odpowiednia selekcja. Muszą być to filmy zgodne z przepisami dlatego warto pamiętać, że w ciągu kilku lat jakieś przepisy mogły się zmienić więc i film może być nieaktualny. Może warto również się zainteresować szkoleniami on line. Przynajmniej w tym wypadku mamy pewność, że wszystko jest zgodne z obowiązującymi regulacjami prawymi. Poza tym są one przygotowywane przez specjalistów. Jak dla mnie najlepsze rozwiązanie.
  13. Pakiety szkoleń można znaleźć on line. Wszystko zależy od tego jak ty to widzisz. Na pewno musisz przeprowadzić szkolenie ogólne co do stanowiskowego to nie wiem. Sprawdź jak to regulują przepisy. Zawsze można skorzystać ze szkoleń gotowych on line. Są one bardzo dobrze zrobione. Wszystko co potrzebne w nich jest zawarte i do tego są dostępne różne pakiety. W zakładkach masz odnośnik dotyczący szkoleń https://www.bhpex.pl/szkolenia/ to może zajrzyj. Według mnie są bardzo ok.
  14. Musisz mieć uprawnienia do przeprowadzenia szkolenia. Albo skorzystaj z zewnętrznego pracownika BHP, który przeszkoli twojego pracownika. Dobrą opcją może również być szkolenie on line. Wszystko zależy od tego jak to widzisz. Może warto zajrzeć do przepisów- tam powinieneś znaleźć odpowiedź na nurtujące się pytanie.
  15. Jakby nie patrzeć to w wielu przypadkach szkolenie BHP to czysta formalność, którą trzeba odbębnić zarówno ze strony pracownika, jak i pracodawcy. Papiery muszą się zgadzać. Wiele rzeczy się wałkuje w kółko w szczególności jeżeli się pracuje w biurze. Praktycznie zawsze to samo więc jak ma się ludziom nie nudzić? Może warto by będąc na miejscu pracodawcy zastanowić się nad szkoleniem BHP on line. Każdy zrobi kiedy chce, wszyscy będą rozliczeni i nie będą odnosić wrażenia marnowania czasu tak jak na szkoleniach stacjonarnych. Do tego szkolenia on line są również wysokiej jakości materiałami. Mo
  16. Ja zatrudniam zazwyczaj szkoleniowca, który już posiada w pakiecie ze "sobą" pomoce szkoleniowe. Ewentualnie jak kolega wyżej korzystam ze szkoleń BHP on line jeżeli akurat takie mogą się odbyć. On line są o tyle dobre, że nie każdy sam decyduje o tym w jakim momencie akurat je zrobi. Również są wysokiej jakości tak jak stacjonarne więc czemu by nie korzystać z technologii. Żyjemy w świecie gdzie większość szkoleniowych papierków można zdobyć on line bez konieczności wychodzenia z domu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności