Skocz do zawartości

Sonsty765

Członkowie
  • Liczba zawartości

    200
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez Sonsty765

  1. Dnia 29.09.2016 o 15:16, Szefowa wszystkich napisał:

    W aktualnie obowiązującym wykazie chorób zawodowych dla każdego punktu ustalony został "okres, w którym wystąpienie udokumentowanych objawów chorobowych upoważnia do rozpoznania choroby zawodowej pomimo wcześniejszego zakończenia pracy w narażeniu zawodowym" (dla niektórych schorzeń takiego okresu nie określa się np. w odniesieniu do zatruć przewlekłych, pylic płuc, niektórych skutków działania azbestu, czy chorób zakaźnych; dla nowotworów zawodowych - okres ustalony indywidualnie w zależności od okresu latencji nowotworu; dla zatruć ostrych - 3 dni). Sądzę, że badania muszą być robione cyklicznie, co kwartał w przypadku silnych i częstych objawów.

    A tu masz aktualny wykaz chorób

     

    Co roku chyba się zmienia się wykaz tych chorób prawda?

  2. Potwierdzam wypowiedź Jaro:

    Według najnowszych przepisów w tym zakresie tj. wg. Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracjiz dnia 7 czerwca 2010 w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów(Dz.U. 109, poz. 719)

    § 3

    2. Urządzenie przeciwpożarowe oraz gaśnice przenośne, zwane dalej "gaśnicami", powinny być poddawane przeglądom technicznym i czynnościom konserwacyjnym, zgodnie z zasadami i w sposób określony w Polskich Normach dotyczących urządzeń przeciwpożarowych i gaśnic, w dokumentacji techniczno - ruchowej oraz instrukcjach obsługi opracowanych przez ich producentów.

    3. przegląd techniczny i czynności konserwacyjne powinny być przeprowadzone w okresach ustalonych przez producenta, nie rzadziej jednak niż raz do roku.

  3. Zastanawiałam się nad tym, by kupić taką podręczną gaśnicę, w razie przypadku gdyby naglę kuchenka mi się zaczęła palić. Moja sąsiadka miała taką sytuacje, miała kuchenkę gazową na butlę, kiedy jej się paliła, nie miał gaśnicy, musiała wezwać straż pożarną. Dużo chaosu był oz tym. A strażak zalecił by w domu mieć podręczną gaśnice, bo płomień nie był duży, ale był. 

  4. Dnia 23.09.2016 o 12:01, jaro napisał:

    Zasad BHP, których należy przestrzegać w kuchni jest mnóstwo. Dotyczą głównie higieny osobistej, rozmaitych chorób, odzieży oraz odpowiednich dokumentów. Warto zapoznać się z poniższym tekstem - myślę, że to wystarczający zbiór informacji w tym temacie:

     

    Bardzo

     

    Dnia 27.09.2016 o 18:09, Małami123 napisał:

    k

     500 zł oraz nakaz ich wykonania. I nie pomoże tutaj podpieranie się książeczką sanepidowską, gdyż obecnie nie ma ona żadnej wartości. Pracownik w takim wypadku nie poniesie żadnych konsekwencji.

    oo dzięki:)

  5. Dnia 26.09.2016 o 15:44, Nataliamisiek napisał:

    hm to ja nie wiem, jakie on miał łącze internetowe. Obecnie każda sieć proponuje dość dobre rozwiązania z łączem, nawet dla osób mieszkających

    Tu chyba nawet nie zależy od łącze, a od sprzętu, jeśli ktoś ma beznadziejny sprzęt, to nic na to nie poradzi...

  6. 26 minut temu, gothic napisał:
    1. ogólny stan gaśnicy,
    2. czytelność, kompletność i prawidłowość napisów,
    3. stan węży i prądownic,
    4. wymienić wszystkie uszkodzone elementy na dobre, autoryzowane przez producenta,
    5. usterki stwierdzone podczas przeglądu i konserwacji należy usunąć, a uszkodzone elementy wymienić na takie same, jakie były w dokumentacji świadectwa CNBOP.

    Takie są punkty, żeby gaśnica przeszła przegląd. Ogólnie jakie uszkodzenia nie podlegają naprawie stwierdzić powinien konserwator – serwisant bo to on jest najbardziej wstanie stwierdzić czy da się jeszcze coś zrobić z daną gaśnicą i jest do uratowania czy trzeba kupić nową.

    Dziękuję za informacje.. bardzo przydatne.

  7. Dnia 29.08.2016 o 09:57, Kondziu napisał:

    Jest tak jak piszą Prince oraz Ericson, w przepisach nie jest uregulowane w jakich kolorach te instrukcję mają być te instrukcję. Kolor może być dowolny, jednak rzadko się używa innych niż wymienił Prince. Dodatkowo jest tak, że łatwiej się w tym wszystkim połapać jeżeli instrukcję mają te same kolory, trochę to ułatwia pracę wszystkim. Umownie zostało po prostu tak postanowione i tyle. Dlatego też nie przejmuj się tym co wyczytasz w necie, bo mogą być tam wypisane głupoty bardzo często. Mam nadzieję, że Ci pomogłem, jak i koledzy. 

    Dobrze powiedziane, chociaż Prince i Ericson, to nie są moim ulubieni autorzy. u mnie w pracy są jasno zielone instrukcje.

  8. Ja stosują tą metodę :

    METODA WSTĘPNEJ ANALIZY ZAGROŻEŃ (tzw. metoda PHA, z ang. Preliminary Hazard Analysis)

    Metoda pozwala na jakościowe oszacowanie ryzyka i korzysta również z dwóch parametrów:

    S - wielkości (stopnia) ewentualnej szkody i P - prawdopodobieństwa powstania takiej szkody.
    Parametr wielkość szkody (S) przyjmuje wartości 1 - 6 według następującego zestawienia:

    Wielkość szkody:

        1. niewielka, znikome urazy, szkody nieznaczne
        2. lekkie obrażenia, szkody wymierne
        3. ciężkie obrażenia, szkody znaczne
        4. wypadek śmiertelny ednej osoby, szkody ciężkie
        5. wypadek śmiertelny zbiorowy, bardzo ciężkie szkody na terenie przedsiębiorstwa
        6. wypadek śmiertelny zbiorowy, bardzo ciężkie szkody poza terenem przedsiębiorstwa

    Prawdopodobieństwo powstania szkody (P) przyjmuje wartości 1 - 6 według nastę-pującego zestawienia:

    Powstanie szkody:

        1. nieprawdopodobne
        2. mało prawdopodobne, szkoda powstaje raz na 10 lat
        3. szkoda może się wydarzyć raz w roku
        4. dosyć częste, szkoda może się wydarzyć raz w miesiącu
        5. częste, szkoda może się wydarzyć raz na tydzień
        6. bardzo prawdopodobne 

     

     

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności