Skocz do zawartości

Wypadek "o włos"


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kilka dni temu miałam niegroźny wypadek przy pracy, kierownik zmiany zgłosił to jako wypadek "o włos" i kazał wrócić na stanowisko pracy, z opatrzonym kciukiem pracowałam dwa dni, lecz palec się nie goił i gdy opuchlizna zaczęła schodzić zaczął mnie boleć, udałam się do lekarza, który stwierdził stłuczenie i wypisał mi l4 żeby palec mógł się zagoić. Teraz nagle po kilkunastu dniach wydzwania do mnie BHP, że zmieniaja kwalifikacje na wypadek w pracy, a nie wypadek "o włos" bo poszłam na l4, dodam że wypadek był z mojej winy, ale nie stwierdzono u lekarza żadnych zmian, jedynie co to stłuczenie. Czy BHP ma prawo żądać teraz odemnie żebym opisała dokładnie jak to się stało i wymagać dokumentację medyczną od lekarza? Czy mogą sobie o tak zmienić kwalifikacje po kilku dniach? 

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 month later...
W dniu 20.07.2021 o 11:36, natali28 napisał:

Witam, kilka dni temu miałam niegroźny wypadek przy pracy, kierownik zmiany zgłosił to jako wypadek "o włos" i kazał wrócić na stanowisko pracy, z opatrzonym kciukiem pracowałam dwa dni, lecz palec się nie goił i gdy opuchlizna zaczęła schodzić zaczął mnie boleć, udałam się do lekarza, który stwierdził stłuczenie i wypisał mi l4 żeby palec mógł się zagoić. Teraz nagle po kilkunastu dniach wydzwania do mnie BHP, że zmieniaja kwalifikacje na wypadek w pracy, a nie wypadek "o włos" bo poszłam na l4, dodam że wypadek był z mojej winy, ale nie stwierdzono u lekarza żadnych zmian, jedynie co to stłuczenie. Czy BHP ma prawo żądać teraz odemnie żebym opisała dokładnie jak to się stało i wymagać dokumentację medyczną od lekarza? Czy mogą sobie o tak zmienić kwalifikacje po kilku dniach? 

jeżeli zdarzenie wypełnia definicję wypadku przy pracy i wystąpił uraz to nie jest to wypadek "o włos".  Wypadek "o włos" to gdy nie ma osób poszkodowanych i jest to np. zdarzenie potencjalnie wypadkowe np. pracownik przechodzi ciągiem komunikacyjnym, a wzdłuż są ustawione skrzynki w stosie, gdy pracownik przechodził ktoś z drugiej strony stosu dokładał jeszcze jedną skrzynkę i ta spadła ale po tym jak pracownik przeszedł np. 2 m.  To jest wypadek "o włos" jak to nazwano w poście. Zdarzenie potencjalnie wypadkowe - sytuacja która mogła doprowadzić do wypadku gdyby skrzynka spadła na pracownika i doznałby on urazu.  

W Twoim przypadku był uraz zdarzenie powinno być rozpatrywane jako wypadek przy pracy. W związku z tym zespół powypadkowy ma obowiązek ustalić okoliczności i przyczyny wypadku a Ty masz obowiązek współpracować z zespołem i udzielić wyjaśnień, przekazać informację o urazie od lekarza itd. 

Pozdrawiam i życzę zdrowia :)

 

Odnośnik do odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności