Skocz do zawartości

Praca z opiłkami a wada wzroku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj zostałam delegowana do pracy na stanowisku, na którym sprężonym powietrzem wydmuchuje opiłki z aluminiowego profilu. Do zadań na tym stanowisku należy również kontrola jakości ( wychwytywanie różnego rodzaju uszkodzeń fabrycznych i mechanicznych). Jestem krótkowidzem ze znaczna wadą. Muszę nosić okulary korekcyjne, nie mogę bez nich pracować. Pracodawca nie zapewnił mi żadnych środków ochrony indywidualnej, w związku z czym wywiązał się dialog z brygadzistę, którego poinformowałam, że nie będę pracować na tym stanowisku jeśli pracodawca nie zapewni mi ŚOI. Czy faktycznie mogę nie podejmować pracy na tym stanowisku jeśli moja prośba nie zostanie spełniona? Czy przyłbica jest wystarczającym ŚOI i jak się ma noszenie przyłbicy do Rozporządzenia Rady Ministrów Ministra Gospodarki z 21 grudnia 2005r. §10 ust. 3 i 4 mówiący o tym, że osłona wzroku nie może parować? Czy jest to aktualny przepis czy uległ już nowelizacji. Po przygodzie z koronawirusem wiem, że przyłbica mi paruje. 

Odnośnik do odpowiedzi