Skocz do zawartości

Gdzie umieścić instrukcję BHP?


jaco

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma przepisów, które by to precyzowały. Tak jak piszesz - ma być dostępna dla pracownika. Gdzie ją powiesisz, to już Twoja sprawa.Jeśli to hala produkcyjna to powieś w wyznaczonym przez siebie miejscu, a jeśli np. biuro to umieść w jakimś segregatorze, odpowiednio oznaczonym.

Odnośnik do odpowiedzi

Ja dla własnego i PRZEDE WSZYSTKIM bezpieczeństwa pracowników umieściłbym ją w jak największej ilości miejsc. Powinieneś też dopilnować, żeby Twoi pracownicy zapoznawali się z każdą zmianą jaką wprowadzisz w instrukcję. Najlepiej zbieraj ich w takich wypadkach i dokładnie tłumacz o co chodzi. Nie możesz sobie pozwolić, żeby jakaś zmiana w instrukcji została niezauważona. Poza tym może się trafić, że ktoś naprawdę nie będzie miał kontaktu z instrukcją, dlatego wystaw je w jak największej ilości miejsc. Ja zrobiłbym to i na hali i przy każdym miejscu pracy, ale także w korytarzach czy na stołówkach. Lepiej się po prostu zabezpieczyć i tyle :)

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 month later...

Powinna być widoczna dla wszystkich, a przede wszystkim wcześniej Zgodnie z art. 2374 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (tekst jedn.: Dz. U. z 1998 r. Nr 21, poz. 94 z późn. zm) pracodawca jest zobowiązany zaznajomić pracowników z przepisami i zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy dotyczącymi wykonywanych przez nich prac. Pracodawca ponadto jest zobowiązany wydawać szczegółowe instrukcje i wskazówki dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowiskach pracy. Najlepiej jedna w każdym pomieszczeniu gdzie przebywają pracownicy. 

Odnośnik do odpowiedzi

Najlepiej w widocznym. Jak kolega wyżej napisał. Warto żeby każdy pracownik mógł ją zobaczyć jak i przeczytać bez większych problemów. Myślę, że również w razie jakiejś inspekcji mogą się przyczepić jeżeli nie będą one w miejscu widocznym dla pracownika. Może warto również zajrzeć na bloga i sprawdzić czy nie ma jakiegoś artykułu na ten temat. :)

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności