Skocz do zawartości

Na jakie oprogramowanie, aplikacje i sprzęt zwrócić uwagę jeśli chodzi o cyberbezpieczeństwo?


nanga parbat

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi o zagrożenia wynikające z zostawienia przestarzałych już technologii w firmowych systemach informatycznych. Mówię tu o sytuacji typu, że Microsoft przestał świadczyć wsparcie techniczne dla Windows XP w kwietniu 2014... Jakie jeszcze kojarzycie przykłady?

Odnośnik do odpowiedzi
17 godzin temu, Kasztix napisał:

Dlatego np. należy pilnować, żeby mieć najnowszą, w pełni zaktualizowaną wersję przeglądarki. Tak mi na szybko przychodzi do głowy :)

Zgadzam się. Zbyt wiele ataków xss i fałszywych url, żeby sobie na to pozwalać...

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia ‎04‎.‎11‎.‎2019 o 14:45, Znawca22 napisał:

To ja dorzucę od siebie o niewspieranych aplikacjach biurowych typu Office < 2007 ? No niestety są narażone na ataki (np. można uruchomić kod z prawami admina).

A w ogóle stare urządzenia typu laptopy i telefony? Taki sam problem - brak wsparcia ze strony producentów :) Przypomnę - za 2 miesiące mamy 2020 rok :o

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 4.11.2019 o 14:45, Znawca22 napisał:

To ja dorzucę od siebie o niewspieranych aplikacjach biurowych typu Office < 2007 ? No niestety są narażone na ataki (np. można uruchomić kod z prawami admina).

 

Dnia 7.11.2019 o 13:27, internetowy gość napisał:

czas leci nieubłaganie :D ciekawe jak to będzie w sferze nowych technologii

A tu już Office 2019, a jeszcze niedawno Word 2013 wydawał się taki nowy :}

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 months later...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności