Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Misiomek

Ochrona ppoż hydranty ilość wody

Recommended Posts

Dzień dobry
Mam pytanie dotyczące  wymaganej ilości wody do celów przeciwpożarowych dla obiektów produkcyjnych i magazynowych służących do zewnętrznego gaszenia pożarów.
Znalazłem Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 24 lipca 2009 r. w sprawie przeciwpożarowego zaopatrzenia w wodę oraz dróg pożarowych i korzystając z niego pobieżnie wyliczyłem, że zapotrzebowanie mieści się według tabeli 2 w przedziale 60 l/s i tu pojawiają się moje pytania:
1. Czy jest to maksymalne zapotrzebowanie na wodę czy są jeszcze jakieś przepisy według których może być wymagane jeszcze większe zapotrzebowanie?
2. Czy dobrze rozumiem, że w takim wypadku muszę mieć przyłącze wody które pozwala na  taki przepływ wody i odpowiednią umowę z wodociągami? Jaka średnica rury wodnej daje tak duże możliwości?
3. Czy jak wodociąg nie ma takich możliwości to muszę mieć zbiornik który zapewni wodę na 2h, czyli przy 60l/s jest to jakieś 432m3 wody + pewnie jakieś przewymiarowanie oraz moje przyłącze musi być w stanie napełnić ten zbiornik w 50% w 48h?
4. Mam jeszcze dodatkowe pytanie czy są jakieś akty prawne podobne dotyczące wewnętrznych systemów ppoż?

Nie znalazłem przycisku do edycji, a nie dopisałem jeszcze jednego pytania.
Czy w przypadku zbiornika konieczny jest zestaw pompowy? Przeczytałem, że dla wydajności powyżej 20l/s musi mieć dwa rodzaje zasilania np elektryczne z sieci + agregat.

Tak jak wskazujesz, to rozporządzenie rozwiewa wątpliwości:

Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 24 lipca 2009 r. w sprawie przeciwpożarowego zaopatrzenia w wodę oraz dróg pożarowych (Dz.U. 2009 nr 124 poz. 1030).

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować