Skocz do zawartości

Ochrona ppoż hydranty ilość wody


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry
Mam pytanie dotyczące  wymaganej ilości wody do celów przeciwpożarowych dla obiektów produkcyjnych i magazynowych służących do zewnętrznego gaszenia pożarów.
Znalazłem Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 24 lipca 2009 r. w sprawie przeciwpożarowego zaopatrzenia w wodę oraz dróg pożarowych i korzystając z niego pobieżnie wyliczyłem, że zapotrzebowanie mieści się według tabeli 2 w przedziale 60 l/s i tu pojawiają się moje pytania:
1. Czy jest to maksymalne zapotrzebowanie na wodę czy są jeszcze jakieś przepisy według których może być wymagane jeszcze większe zapotrzebowanie?
2. Czy dobrze rozumiem, że w takim wypadku muszę mieć przyłącze wody które pozwala na  taki przepływ wody i odpowiednią umowę z wodociągami? Jaka średnica rury wodnej daje tak duże możliwości?
3. Czy jak wodociąg nie ma takich możliwości to muszę mieć zbiornik który zapewni wodę na 2h, czyli przy 60l/s jest to jakieś 432m3 wody + pewnie jakieś przewymiarowanie oraz moje przyłącze musi być w stanie napełnić ten zbiornik w 50% w 48h?
4. Mam jeszcze dodatkowe pytanie czy są jakieś akty prawne podobne dotyczące wewnętrznych systemów ppoż?

Odnośnik do odpowiedzi

Nie znalazłem przycisku do edycji, a nie dopisałem jeszcze jednego pytania.
Czy w przypadku zbiornika konieczny jest zestaw pompowy? Przeczytałem, że dla wydajności powyżej 20l/s musi mieć dwa rodzaje zasilania np elektryczne z sieci + agregat.

Odnośnik do odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności