Skocz do zawartości
k.wiez.zaw

Zlecenie pracy fizycznej na stanowiskach umysłowych

Recommended Posts

Szanowni Państwo
 Zwracam się z uprzejmym zapytaniem w związku z wątpliwościami odnośnie słuszności polecenia służbowego wydanego przez kierownika, a mianowicie - polecenie wykonania pracy fizycznej na stanowisku typowo umysłowym jako starszy asystent muzealny oraz pracownik obsługi widza. Kierownik zlecił nam wykonanie przypinek promocyjnych przy użyciu prasy, która angażuje pracę mięśni w dużym zakresie, twierdząc że jest to praca biurowa. Zwracamy się z uprzejmą prośbą o definicję pracy fizycznej, oraz stwierdzenie czy zlecenie nam pracy w takim charakterze, gdy do objęcia stanowiska niezbędne było wyższe wykształcenie, nie jest poleceniem poniżej naszych kwalifikacji, a co za tym idzie, mobbingiem. Dodam, iż obydwie z koleżanką nie posiadamy w umowie zapisu o produkcji gadżetów promocyjnych, jak również badania medycyny pracy dotyczą pracy biurowej. Być może pomocny będzie film instruktażowy, na którym znajduje się owo urządzenie.


Z góry serdecznie dziękujemy za pomoc oraz pozdrawiamy
Łącząc wyrazy szacunku Katarzyna Wieźlak-Zawadzka oraz Aleksandra Tagowska

Udostępnij ten post


Link to postu

To ma być zlecenie ciągłe, na przykład 100 sztuk jednorazowo, następnie przy np. nowej wystawie pojawia się potrzeba produkcji gadżetów promocyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu

Artykuł 42 Kodeksu pracy mówi o możliwości powierzenia pracownikowi innych obowiązków niż jest przewidziane w umowie o pracę - czas jej wykonywania nie może przekroczyć jednak trzech miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×