Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
dwa_zero

Zmiana stanowiska z powodu ciąży

Recommended Posts

Dzień dobry, 

Jestem młodszym menadżerem w salonie obuwniczym. Moim bezpośrednim przełożonym jest kierownik regionalny. Praca jest stojąca (tak wpisane m. in. w skierowaniu na badania okresowe, oraz na wysokości powyżej trzech metrów - drabiny w magazynie). Za organizację pracy w salonie oczywiście ja na równi z menadżerką. Do tej pory czułam się dobrze więc "jakoś to było". Ale od pewnego czasu czuje ze szybciej bolą mnie nogi, jestem bardziej zmęczona. Nie chciałabym iść na L4. W jaki sposób rozwiązać tą sytuację? Nie mogę klientowi podać butów do zmierzenia, a prosić kogoś za każdym żeby wszedł na drabinę również dezorganizuje pracę. To samo ze straniem. Mam zmiany 8godzinne (przedstawione zaświadczenie o ciąży),natomiast siła rzeczy w związku z brakami personanymi nie ma możliwości żebym stała tylko 3 godziny tak jak to wynika z przepisów bhp. Boję się że w związku z tym że to ja zajmuję kierownicze stanowisko to sama powinnam to sobie jakoś zorganizować. Nie wiem do kogo się zwrócić, do mojej przełożonej? Usłyszałam od pani na infolinii pip że powinnam prosić o skierowanie do lekarza medycyny pracy czy wogole mogę wykonywać taka pracę. Czy faktycznie tak jest? Czy pracodawca zgodzi się wyslac mnie takie badania? Czy powinnam się uprzec że trzy godziny i resztę siedzę? To dezorganizuje pracę a za funkcjonowanie salonu odpowiadam ja. Nie wiem jak mam podejść do rozmowy z przełożona... Proszę o pomoc. 

PIP to polski organ nadzoru i kontroli nad przestrzeganiem prawa pracy, w szczególności przepisów oraz zasad BHP. Jeśli zaleceniem pracownika PIP jest wizyta u lekarza medycyny pracy, to tak należy zrobić.

W tej sytuacji sprawa jest dość prosta. Jak piszesz to Ty odpowiadasz za organizację danej placówki (jesteś kierownikiem). Jeżeli dojdzie do wypadku lub innego zdarzenia mającego wpływ na płód, to będziesz sobie sama winna, niestety.

To Ty masz tak sobie zorganizować pracę, aby było bezpiecznie i zgodnie z przepisami w tym zakresie. Tutaj badania medycyny pracy za wiele nic nie wniosą. W pierwszej kolejności należy udać się do lekarza prowadzącego ciąże. Dalej samemu tak organizować sobie pracę, aby było bezpiecznie (bez podnoszenie, bez wchodzenia na drabinę, bez nadmiernego wysiłku, bez dźwigania, itp.) Jesteś w końcu kierownikiem tak ?

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować