Skocz do zawartości
Przemek37wawa

Kara pieniezna za brak przepustki na budowe podciagnieta pod przepisy B.H.P

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam niemaly problem i bardzo prosze o w miare jak najszybsza pomoc w tej kwestii.Wiec zmienilem prace i przeszedlem z budowy na budowe.W wyniku zaspania zalomnialem przepustki wejsciowej na budowe i na przelomie dnia w wyniku kontroli sprawdzano przepustki.Za jej brak nalozono na mojego pracodawce kare finansowa w wysokosci 1000zl i podciaga sie ja pod zlamanie przepisow B.H.P. Przepraszam ale pracuje po budowach ladych pare lat i z czyms takim spotykam sie po raz pierwszy.Czy cos sie zmienilo?Czy zleceniodawce poniosla fantazja? Mysle rowniez w tym kierunku ze moze miedzy zleceniodawca a podwykonawca istnieje jakas wewnetrzna umowa w ktorej takie podpunktu sa zawarte ale jesli nawet tak jest to chyba powinienem byc o czym takim poinformowany a nie byc stawiany przed faktem dokonnym tak bynajmniej mysle ja.Nie znalazlem nigdzie czegos takiego ze brak przepustki jest bardziej karany niz brak kasku czy okularow ochronnych a moze to po prostu łatanie budżetu przed swiatecznego na ludziach nie znajacych przepisow.Bardzo prosze o pomoc w tej sprawie i mozliwie jak najszybciej bo nie wiem co robic a nie chce wyjsc na idiote przystajac przy swoim ze czegos takiego nie ma w przepisach B.H.P i to wewnetrzne uklady miedzy zleceniodawca a podwykonawca o ktorych powinienem zostac poinformowany zaczynajac prace

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi