Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Nextlevel

Wypadek przy pracy a szef kazał mówić że stało się w domu.

Recommended Posts

Hej hej, może ktoś mi pomoże, bo już tracę siły i nerwy na to wszystko. 

Pracuje w budowlance i wydarzył się wypadek w pracy, uraz palca (pęknięta kość, zerwany cały paznokieć), szef bał się konsekwencji jakie może za to ponieść i kazał mi powiedzieć w szpitalu że stało się to w domu. A człowiek w nerwach nie wie co robić to tak się powiedziało, bo też nie chciało się mu robić koło tyłka (myśląc że dobrze się z nim żyje). Obecnie jestem na L4 i jeszcze trochę pobędę. Szef wymyśla co tylko może byle mi nie płacić całej wypłaty, a dodam że przyjęty jestem tylko na 1/2 etatu a zapierniczam jak na całym. Szef uruchomił swoje źródła i dowiedział się że nie ponosi za to żadnych konsekwencji, zgłosił sprawę do zusu, żeby zus wypłacał mi kasę (dla niego korzyści bo przecież zaoszczędzi tyle), każe mi iść do chirurga który prowadzi moją chorobę żeby mi to sprostować i powiedzieć że stało się w pracy, nie w domu. Wiadomo że chirurg wtedy sobie o mnie pomyśli Bóg wie co.. będę tym najgorszym.. 

I teraz pytanie co ja mam robić??

Dodam, że mój pracodawca to taki sknera, wszystko byle dla niego było dobrze. Ma pracowników którzy pracują na czarno ale on się do tego nie przyznaje zawsze mówi, że ma tylko kilku pracowników przyjętych.  Nie wykonuje nam żadnych badań, wszystko za tak zwana "stówkę na stół", nigdy nie widzieliśmy lekarza, nie wiemy nawet jak przebiegają badania kontrole do pracy, albo jakieś na wysokości, które też wszyscy mamy podbite..  Nie przeprowadzono z nami żadnych szkoleń bhp do przeprowadzania danych czynności w pracy. Nie mamy nawet apteczki w pracy. Pracodawca z tego co zdążyłem się dowiedzieć też powinien być jakoś odpowiednio przeszkolony do prowadzenia firmy, ale nawet tego on nie posiada.

Czy ktoś mógłby mi poradzić co mam zrobić w takiej sytuacji?? 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować