Skocz do zawartości
Aramil

Montaż drabiny na wysokości - czy są dodatkowe wymogi?

Rekomendowane odpowiedzi

Montuję urządzenia na wieżach z kabiną na szczycie. Normalnie dostęp do tych urządzeń jest poprzez klapę dachową i drabinę przystawianą do niej wewnątrz kabiny. Tym razem dostałem pytanie czy można przenieść drabinę na zewnętrzną część. Drabina miałaby opierać się o podest i być zamontowana do ścian kabiny.

Jednocześnie z pytaniem dostałem również informację, że "na taką modyfikację raczej potrzebne jest pozwolenie". Jednak z tego co widzę, Art.30 Prawa Budowlanego mówi o urządzeniach o wysokości powyżej 3 metrów. Czy gdzieś znajdują się inne zapisy?

Drugie pytanie jest takie: Wstęp na wieżę jest możliwy bez uprzęży (podesty i zabezpieczone drabiny). Czy na szczycie również musi znajdować się drabina z obejmami, czy może to być prosta drabina z mocowaniem pod linki robocze uprzęży? Czy w tym drugim wypadku powinna pojawić się tabliczka ostrzegawcza "wstęp na drabinę tylko w uprzęży wysokościowej"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Montaż musi być zgodnie z deklaracją producenta. Czyli zgodnie ze znakiem CE.

Jeżeli dopuszcza, to modyfikacja jest dozwolona.

Pytanie drugie: może to być prosta drabina, ale tak jak piszesz, z mocowaniem pod linki robocze uprzęży wraz z tabliczką ostrzegawczą.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...