Skocz do zawartości
Aramil

Montaż drabiny na wysokości - czy są dodatkowe wymogi?

Recommended Posts

Montuję urządzenia na wieżach z kabiną na szczycie. Normalnie dostęp do tych urządzeń jest poprzez klapę dachową i drabinę przystawianą do niej wewnątrz kabiny. Tym razem dostałem pytanie czy można przenieść drabinę na zewnętrzną część. Drabina miałaby opierać się o podest i być zamontowana do ścian kabiny.

Jednocześnie z pytaniem dostałem również informację, że "na taką modyfikację raczej potrzebne jest pozwolenie". Jednak z tego co widzę, Art.30 Prawa Budowlanego mówi o urządzeniach o wysokości powyżej 3 metrów. Czy gdzieś znajdują się inne zapisy?

Drugie pytanie jest takie: Wstęp na wieżę jest możliwy bez uprzęży (podesty i zabezpieczone drabiny). Czy na szczycie również musi znajdować się drabina z obejmami, czy może to być prosta drabina z mocowaniem pod linki robocze uprzęży? Czy w tym drugim wypadku powinna pojawić się tabliczka ostrzegawcza "wstęp na drabinę tylko w uprzęży wysokościowej"?

Udostępnij ten post


Link to postu

Montaż musi być zgodnie z deklaracją producenta. Czyli zgodnie ze znakiem CE.

Jeżeli dopuszcza, to modyfikacja jest dozwolona.

Pytanie drugie: może to być prosta drabina, ale tak jak piszesz, z mocowaniem pod linki robocze uprzęży wraz z tabliczką ostrzegawczą.

 

Udostępnij ten post


Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×