Skocz do zawartości
mithra

Bezpieczeństwo w szkole

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam, nie wiem gdzie pisać , nie wiem czy to własciwe forum, i nie wiem co robić i czy coś robić...ale jestem zaniepokojona.

Otóż niedawno w naszej szkole w celu poprawy bezpieczeństwa, zabroniono wstepu rodzicom do szkoły, a dla dzieci z zerowki ( 5-6 lat) otworzono nowe przejście - dotychczas nie używane, od tyłu szkoły ,z na parterze korzysta stołówka, a   teraz aby dostać się na piętro - przedszkolaki. Nie ukrywam, że boje sie tamtędy chodzić z dzieckiem, kiedyś spadłam j¨ż z mniej stromych schodów, tam jest jeszcze ryzyko że osoba wychodząca na klatkę pchnie drzwiam jakieś dziecko

Przejście wyglada tak jak na zdęciach pod linkami,

http://i63.tinypic.com/nwydxi.jpg

http://i63.tinypic.com/dnhocj.jpg

Czy ktoś mógłby sie wypowiedzieć czy takie wejście spełnia warunki bezpieczenstwa, a jesli nie to co można z tym zrobić, ewentualnie gdzie i kogo można o to zapytać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W tej sytuacji najlepiej jest pisemnie powiadomić Dyrektora placówki. Nie będzie miał wyjścia, musi odpowiedzieć. Jeżeli odpowiedz będzie niesatysfakcjonująca to należy powiadomić organ prowadzący (Urzad Gminy lub Miasta). Jezeli znowu nie pomoże to pozostaje bezpośrednio powiadomić straż pożarną o zagrożeniu ppoż oraz złamaniu zasad ewakuacji.

Jeżeli znowu nie pomoże to kuratorium.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi