Skocz do zawartości

Kurs BHP przez internet


Kronos

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 

Mam pytanie, czy korzystaliście może z szkolenia BHP w formie e-learningu? Jak to wygląda od kuchni? Jak ono przebiega? Co wchodzi w jego skład? Jak wygląda sprawa z zaświadczeniem po zakończeniu takiego szkolenia?  

Trzeba iść z duchem czasu i jeżeli można coś załatwić drogą elektroniczną to dlaczego nie? Tylko chciałbym mieć pewność, że takie szkolenie jest coś warte i nie ustępuję jakością zwykłemu. 

Odnośnik do odpowiedzi

Szkolenie BHP w formie e-learningu składa się z multimedialnych prezentacji, quizów oraz testu, które są udostępniane na stronie internetowej, dostęp do tych danych ma tylko zalogowany użytkownik. Zwykle jest jakiś czas na ukończenie tego kursu, np 30 dni i jest to naliczane od pierwszego zalogowania. Zaświadczenie po ukończeniu takiego kursu na pewno otrzymasz bez problemu. Zaletą takiego szkolenia przez internet jest to, że zwykle są tańsze, dodatkowo każdy jego uczestnik przyswaja wiedzę w swoim tempie oraz możliwościach czasowych. Moim zdaniem jest to bardzo atrakcyjna forma nauki, która z czasem będzie zdobywała coraz większą popularność. 

Zapoznaj się z ofertami firm i zwróć uwagę na jakie stanowisko te szkolenie BHP jest dostępne, bo nie zawsze na wszystkie można zrobić przez internet.  

  • Like 1
Odnośnik do odpowiedzi

Rób przez internet spokojnie. To nie jest nic nadzwyczajnego, już chociaż by na większości uczelni w Polsce studenci wykonują szkolenie BHP przez platformę internetową i wszyscy żyją. Na ogół na takie szkolenie jest określony czas, nauka wygląda tak, że ma się prezentację lub treść na stronie, na koniec każdego rozdziały jest krótki test, która pokazuję czy przyswoiło się wiedzę a na sam koniec szkolenia jest po prostu test z całości, która decyduję o tym czy się zdało czy nie. Bardzo prosta i fajna forma nauki i robienia szkolenia. Nie trzeba nic robić, wystarczy komputer z dostępem do internetu i droga wolna...można ukończyć szkolenie. Mamy w końcu XXI wiek :D

  • Like 1
Odnośnik do odpowiedzi

A ja tam jestem zwolennikiem tradycyjnego szkolenia BHP, kiedy wykonuję się je na miejscu w zakładzie pracy, uczelni itp. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że np Ci studenci nie oszukują i nie korzystają w czasie rozwiązywania tego testu z internetu i wiedzy, która w nim jest. To jawne ściąganie i olewanie totalnie całego szkolenia. W normalnej formie mam przynajmniej kontrolę nad tym czy pracownicy biorą udział w tym szkoleniu. 

Dla mnie bezsensu, strata pieniędzy. Lepiej to zrobić w stary sprawdzony sposób. 

  • Like 1
Odnośnik do odpowiedzi

@BEHAPE

Ale na to też nie masz wpływy w czasie tradycyjnego szkolenia, które odbywa się, że się tak wyrażę twarzą w twarz. Równie dobrze pracownik może tylko udawać, że jest zainteresowany tematem i myśleć o niebieskich migdałach. Dodatkowo raczej szkolenia wykonuję się w grupach co czasami przeszkadza w skupieniu się i uczestnicy mogą się rozpraszać chociaż by przez jedną osobę, która robi sobie żarty.

W szkoleniu przez internet coś takiego nie ma miejsca, dodatkowo uważam za bardzo dużą zaletę to, że każdy przyswaja tam sobie wiedzę we własnym zakresie, tempie i nikt go nie pogania, nie jest to zrobione po łebkach. Jak dla mnie to super sprawa bo mam pewność, że ludzie, którzy czasami potrzebują więcej czasu, żeby coś załapać też sobie poradzę po prostu i wyciągną z tego szkolenia 100% a nie tylko 50% bo czas gonił i trzeba było lecieć z kolejnym etapem. 

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli mam jakieś wątpliwości co do tego czy pracownik radzi sobie z przyswajaniem wiedzy w grupie to wysyłam go na szkolenie indywidualne i po problemie. Po za tym szkolenie o przepisach BHP to nie jest fizyka kwantowa i każdy bardziej rozgarnięty człowiek powinien bez problemu sobie poradzić z wiedzą, którą otrzyma. 

Odnośnik do odpowiedzi

A szkolenie każdej pracownika z osobna to większe koszta bo w grupie firmy na ogół robią te szkolenia z rabatami. Więc tracisz te pieniądze oraz w pewien sposób czas bo nie wysyłasz całej grupy w tym samym czasie tylko każdego pracownika z osobna.

Mamy coraz większą cyfryzację i nie rozumiem po prostu po co się przed nią bronić, dlaczego by z niej nie skorzystać dla własnej wygody i korzyści.

Odnośnik do odpowiedzi

Ale ja nie bronię nikomu z tego korzystać, mamy wolną wolę i to decyzja każdego pracodawcy. Ja po prostu preferuję robić szkolenia w firmie bo jestem do tego przyzwyczajony oraz nigdy się na tym nie przejechałem. I nawet wolę zapłacić więcej ale mieć pewność, że uczestnik szkolenia wyniesie z niego jak najwięcej. A jeżeli robiłby je przez internet to takiej pewności moim zdaniem nie ma. 

 

Odnośnik do odpowiedzi

Ale ja przecież nie zmuszam Cie do tego, żebyś z takiego szkolenia korzystał, ja tylko przedstawiłem @Kronosowi zalety z takiego e-learningu bo o to pytał. W żaden sposób Cie nie atakuję, żebyś tak nie myślał, po prostu dyskutuję i Tobie samemu staram się pokazać jakieś korzyści, które mogą płynąć z takiego szkolenia. Może sam się kiedyś to tego przekonasz ;).

A wiesz podejścia pracownika do szkolenia i tego ile wiedzy z tego wyniesie to na takie coś wpływu nie mamy, ani Ty, ani ja. Ja po prostu uważam, że szkolenie przez internet nie ustępuję w niczym temu tradycyjnemu, ma nawet zalety, tak jak już wspominałem wcześniej, że każdy robi je w swoim tempie, dodatkowo nie odczuwa żadnego stresu, że ktoś mu patrzy na ręce albo nie nadąża za cała grupą itp. 

Odnośnik do odpowiedzi

Ale ja nie poczułem się zaatakowany przez Ciebie w jakikolwiek sposób czy coś w ten deseń, więc spokojnie. Tylko wymieniamy się opiniami i to w kulturalny sposób więc nie ma żądnego konfliktu. Ty masz swoje zdanie, ja mam swoje i tyle. I pozwoliłem sobie tylko napisać swoją opinię w tym temacie! 

Pozdrawiam! 

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli z tego co widzę o takie szkolenie nie różni się niczym od tradycyjnego oraz ma sporo zalet. Dzięki, że podzieliliście się swoimi opiniami w tym temacie! Chyba skorzystam z tego typu usługi i sam na własnej skórze sprawdzę jak to działa, jestem jednak dobrej myśli! 

Odnośnik do odpowiedzi

Nie różni się zbytnio od tego normalnego, często są one tańsze nawet co jest jego dużym plusem. Dodatkowo pracownik może je zacząć kiedy chce, bo w 9 na 10 przypadków jest tak, że kurs startuję od pierwszego zalogowania. Nie będę się tutaj, już zbytnio rozpisywał, bo większość zalet opisali koledzy przede mną. Ja Ci napiszę tylko tyle, spróbuj a nie będziesz żałował!  

Odnośnik do odpowiedzi

A ja tutaj bym uważał w tej kwestii, sam kiedyś z nich korzystałem jednak później zatrudniłem bhpowca w firmie i gdy dorwał się on do tych prezentacji to wypowiadał się w stosunku co do nich dość sceptycznie, faktycznie sam tutaj zawiniłem bo nie zrobiłem porządnego rozeznania w tym temacie, nie poszukałem opinii na temat danej firmy, która takie szkolenie organizuję przez internet i kierowałem się tym, żeby cena była jak najniższa, więc w sumie mogłem się tego spodziewać, że tanio będzie oznaczało, że wiedza zawarta w tym kursie nie będzie najwyższych lotów. 

Tak więc proponuję najpierw zasięgnąć opinii na temat danej firmy i potem się ewentualnie na takie szkolenie przez internet zdecydować. 

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli firma jest rzetelna, to nie widzę przeszkód, aby przeprowadziła odpowiednie szkolenia online. Z pewnością będzie to tańsze rozwiązanie, a być może i lepsze (bo będziesz miał możliwość powtórnego odtworzenia szkolenia online). Właśnie to szkolenie stanie się podstawą do tego, aby potem przeprowadzić odpowiednie szkolenia dla pracowników, albo też zlecić stworzenie odpowiednich dokumentów. Mym zdaniem warto, gdy cena będzie niższa

Odnośnik do odpowiedzi

Ceną, ceną, warto jednak też pamiętać o tym, że takie szkolenie odbywa się zdalnie w firmie czy pracownik je może zrobić sobie z domu. W szkoleniu, które organizuję moja firma dostaję się login i hasło do platformy w której są zawarte wszystkie materiały takie jak prezentację, dokumenty w pdfie, testy itp. Dużą zaletą takich szkoleń jest to, że z tych materiałów można korzystać wielokrotnie. 

Cena faktycznie na ogół będzie niższa chociaż by z tego powodu, że jako firma nie ponosimy żadnych kosztów za nośniki w których ta wiedza się znajduję. 

Moim zdaniem Prince po prostu źle trafiłeś, na firmę która nie miała zbyt wielkiego doświadczenia albo podchodziła do klientów i świadczonych usług w sposób lekceważący. 

Odnośnik do odpowiedzi

Napisz mi na PW, to podeślę Ci linki do bezpłatnych szkoleń bhp, które w ramach instruktażu ogólnego u mnie zdały rolę. Jeśli nie masz dużej firmy (a tylko 2-3) osoby, to nawet nie pchałbym się w płatne szkolenia, a skorzystał z dostępnym materiałów w internecie. Wiele firm nie wytrzymuje 2-3 lat na rynku, więc po co zbędnie tracić na formalnościach ..

Pozdrawiam

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli nie masz dużej firmy (a tylko 2-3) osoby, to nawet nie pchałbym się w płatne szkolenia, a skorzystał z dostępnym materiałów w internecie. (Miki)

Ciekawe w jaki sposób wyglądają szkolenia oparte na materiałach z internetu? Kto wystawia zaświadczenie o ukończeniu szkolenia? Masakra, jeżeli te tematy są formalnością.

 

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

a z kolei uważam, że można z wszystkiego korzystać o ile realnie jest to sprawdzone i rzetelne, a nie organizowane na tak zwanego odczepnego i żeby tylko po prostu było. Może po prostu zastanów się i dowiedz jaką masz możliwość, wypisz plusy, minusy i będziesz wiedział. Zdarza się niestety, że szkolenia tradycyjne są tak samo beznadziejne jak i szkolenia internetowe. I odwrotnie, wszystko przecież zależy od tego kto realizuje, organizuje takowe szkolenie. Nie sztuka jest zrobić szkolenie byle jak, stracić cenny czas uczestników ale i pieniądze. Można zrobić to też profesjonalnie, korzystając z metod nowoczesnych, "perełek technologicznych" o ile z głową się to po prostu robi. Naprawdę szanujmy swój czas i innych ludzi. Prędzej czy później się to na nas po prostu odbije, będziemy musieli za to bardzo mocno zapłacić. Mamy tak jak myślimy. To co dajemy to otrzymujemy. Takie jest moje zdanie. Nie jestem jakimś ekspertem od zarządzania czasem ludzi, ale znam temat z własnej autopsji, z własnego doświadczenia. Naprawdę zdążyłam nieco zapoznać się z tą dziedziną, tematem - nie tylko od środka, ale i bezpośrednio jako uczestnik szkoleń - powiem tyle - nigdy więcej marnotrawienia. Pozdrawiam bardzo serdecznie!

Odnośnik do odpowiedzi

Ja z kolei nie jestem zwolenniczką takiego działania internetowego. Różnie to może przecież wyglądać. Przez internet nie każdy dobrze to po prostu przejdzie co tu dużo gadać. Moe doświadczenia pokazują, że to czasem naprawdę wygląda bardzo mało skutecznie - tak to określę. Tradycyjnie, można zadawać pytania i wyjaśniać od razu, a nline - wiadomo - nie do końca.

Odnośnik do odpowiedzi

A ja uważam, że czasem wersje internetowe są realnie czasem bardzo dobrym rozwiązaniem. To wszystko zależy czego dotyczy takowe szkolenie. Nawet można przytoczyć przykład nawet z takiego przykładowego szkolenia jakie praktycznie każdy z nas miał na studiach. Nie uważam, że korzystanie z wersji podstawowej, klasycznej jest dobre. Czasem sama miałam ogromne wrażenie, że marnuje swój czas i takowe szkolenie mogłam sobie zrobić sobie sama. Oszczędzajmy swój czas i siebie samych.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...

Nie ma nic lepszego od szkoleń on line. Dzisiaj nie wyobrażam sobie robienia szkolenia stacjonarnie w firmie. Już na studiach miałam w takiej formie i chyba jest to najlepsze rozwiązanie. Każdy robi kiedy chce, zawsze określa się jakiś przedział czasowy w jakim musi być ono ukończone. Nie trzeba sobie rezerwować dodatkowej godziny stacjonarnie. No i to co chyba najważniejsze zamiast się męczyć na często nudnych szkoleniach stacjonarnych te można zrobić stosunkowo szybko w przyjemnym otoczeniu chociażby leżąc sobie w łóżku i słuchając ulubionej muzyki. :)

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem wszystko zależy od rodzaju działalności jaką prowadzimy. Osobiście bardzo popieram szkolenia przez interent bo to wygoda i oszczędność czasu. Warto również zauważyć, że czasem te są lepiej zrobione pod względem merytorycznym jak i jakościowym aniżeli stacjonarne. Myślę, że powinno się przeanalizować za i przeciw i podjąć dla siebie odpowiednią decyzję. Ja już od dawna zdecydowałam się na szkolenia online ale znam osoby, którym to nawet przez myśl nie chce przejść. Są twardo na nie. Myślę, że warto być z technologią na czasie. Prędzej czy później i tak ona wszystkich dopadnie. 

Odnośnik do odpowiedzi

Ja również jestem zwolenniczką realizowania tego typu kursów przez internet. Dzięki temu możemy zaoszczędzić swój czas, często także pieniądze, wszystko wykonujemy we własnym tempie, możemy bardziej się skoncentrować i wyciszyć (stacjonarnie w przypadku dużych grup jest to często niemożliwe). Oczywiście zależy też, czy komuś w ogóle zależy na nabyciu wiedzy - dla niektórych to niestety tylko wymóg konieczny. Ja jednak patrzę ze swojej perspektywy, a do wszystkiego podchodzę z należytą starannością.

Odnośnik do odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności