Skocz do zawartości
mandaryn

Pracownik nie pokazał pracodawcy zwolnienia L-4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam zagwozdkę której osobiście jakość mojej wiedzy nie ogarnia, a mianowicie jest to jakoś weryfikowane, że pracownik dostał L4, ale go nie pokazał pracodawcy, bo mu się na wieczór polepszyło i na drugi dzien idzie do pracy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Decyzja o skorzystaniu przez pracownika z przysługującego mu zasiłku chorobowego, wynikające z przełożenia pracodawcy dokumenty L4, należy do pracownika. Nikt nie może zmusić Pana do tego, aby mimo lepszego samopoczucia i stanu zdrowia nie szedł Pan do pracy. Weryfikacja skorzystania z L4 następuje wówczas, w momencie, gdy pracodawca przesyłam pod koniec bieżącego miesiąca raport ewidencji obecności pracownika w pracy- wtedy wówczas ZUS dostaje informację, że uzyskane  zwolnienie L4 nie zostało przez Pan wykorzystane. Jedyną "konsekwencją" jaką Pan ponosi to nie wpłacony zasiłek chorobowy, czyli zamiast otrzymania obniżonej kwoty wynagrodzenia w czasie przebywania na zwolnieniu chorobowym, otrzymuje Pan 100% - wynagrodzenia:) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi