Skocz do zawartości

Wypadek w pracy prac. zatrudn. na umowę-zlecenie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! 
Chciałbym prosić państwa o opinie na poniższy temat. 
W firmie w której pracuje, oprócz podstawowej formy zatrudnienia tj. umowy o prace, część pracowników zatrudniona jest na umowę-zlecenia. 
Z tym, że część z nich ma podpisaną bezpośrednią umowę z" moją" firmą, a część ma podpisaną umowę z firmą pośredniczącą . a firma ta z moim zakładem pracy. 
W związku z tym mam pytanie. Kto powinien sporządzać "Kartę wypadku" w przypadku wypadku w pracy lub w drodze do z pracy pracownika który wykonuje prace na rzecz mojej firmy ale jest jest zatrudniony przez firmę pośredniczą?

Odnośnik do odpowiedzi

Witam - zgodnie z postanowieniem § 7 ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 28.07.1998r w spr. ustalania okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy oraz .......... (Dz. U. z 1998r nr 115 poz. 744 z późn. zmian.) - "Ustalenia okoliczności i przyczyn wypadku, który miał miejsce na terenie innego zakładu pracy, dokonuje zespół powypadkowy powołany przez pracodawcę poszkodowanego.

Odnośnik do odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności