Skocz do zawartości

Co zrobić aby zostać behapowcem

Edward

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat Robercie miałem przyjemność i szczęście przez pierwsze dwa lata pracować pod okiem doświadczonego w zawodzie człowieka z 35 letnim stażem...on wprowadził mnie w tajniki a przy okazji ja robiłem odpowiednie wykształcenie...teraz pracuję zupełnie sam i radze sobie dobrze a w kasze nigdy nie daję sobie dmuchać...wyobraź sobie, że traktuję ten portal jako źródło cennej wiedzy i uważam, że warto sugerować się wskazówkami co niektórych ludzi tutaj ...nie powiem których bo w piórka obrośniecie...w dalszym ciągu utrzymuję kontakt z czlowiekiem, któremu najwięcej zawdzięczam. Na koniec wniosek - mimo, że mam 3 lata doświadczenia to jednak wykorzystałem dobrze ten czas i uważam, że jestem już przygotowany w pełni do tego by pracować w największych firmach...
Piotrek - jak wpadniesz do Bolesławca to daj znać, przy kawie porozmawiamy o sprawach związanych z zawodem...ewentualnie jak będzie Ci zależało to damy sobie po razie...

Odnośnik do odpowiedzi

Potwierdzam to o czym koledzy i koleżanki piszą na tym forum:
słuchać,słuchać i jeszcze raz słuchać starszych stażem w bhp.
Mam takie szczęście ,że praktycznie zaraz po ukończeniu podyplomówki dostałem pracę w dużej firmie. Dzięki temu mogę uczyć się i zdobywać doświadczenie od osób z dużo większą wiedzą i przede wszystkim praktyką w zakresie bhp.Dlatego jeżeli ktoś chce rozpocząć pracę w tym zawodzie to tylko pod okiem doświadczonych bhpowców.

Odnośnik do odpowiedzi

a ja jestem dokładnie odwrotnego zdania, będąc na własnej działalności obskakujesz głownie małe firmy i trzaskasz szkolenia, małe firmy mają w głębokim poważaniu systemy zarządzania i inne wynalazki, im mają grać papiery i mają być wszystkie kwity.Uważam że jak na prawdę chcesz się pobawić w różnorakie systemy, normy, polityki, procedury czy nowoczesne technologie i inne tego typu zabawki to tylko w dużych firmach.

Odnośnik do odpowiedzi

Na pewno to Kopernik nie żyje.
Edward: "....kto posiada wiedzę i umiejetności". To z rozporządzenia o szkoleniach. Ja nie znalazłem w "podstawach prawnych" sformułowania kurs pedagogiczny. Wg mnie: kurs nie jest potrzebny. Zadowolony?
Komentarz (nie musisz czytać;)): jesli chodzi o kasę za kurs - rozumiem. Jeśli jesteś naprawdę dobry i czujesz "gadkę", znasz podstawy aktywizacji kursantów, techniki prezentacji itp - oszczędź sobie kursu. Jesli czujesz, że czegoś Ci brak -zrób kurs. Ale nie byle jaki (cudo w 6 godzin). Zainwestuj w Siebie, we własną firmę. Powodzenia.

Odnośnik do odpowiedzi

Edwardzie
Nie do końca zamkniety - znam przypadki że PIP zakwestionowała uprawnienia do prowadzenia szkoleń osobom nie posiadajacym tzw. Kursu pedagogicznego - ludzie sie odwoływali od decyzji PIP - niestety przegrali - a szkolenia, które prowadzili zostały anulowane przez PIP.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 years later...

Nie musisz iść na studia, by uczyć się tego zawodu. Możesz iść do szkoły policealnej, np. Cosinusa. W Zielonej Górze gdzie mieszkam jest ich szkoła. Można tam za darmo zrobić technika BHP. Na początek wystarczy. Może w twoim mieście też mają swoją szkołę.

Odnośnik do odpowiedzi