Skocz do zawartości

Powiązania pomiędzy strukturami zbiorów danych osobowych


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, ktoś z Was ogarnął w jaki sposób wyznaczyć powiązania strukturalne pomiędzy różnymi zbiorami danych osobowych? Mam z tym poważnym problem, ponieważ nie wiem w jaki sposób wyznaczyć/stworzyć takie powiązania w moich zbiorach danych osobowych (pracownicze, klientów, do celów marketingowych, kandydatów do pracy). Na stronie GIODO są jakieś dziwne tabelki, ale nie rozumiem o co mu chodzi dokładnie. Prosiłbym o jakieś logiczne wyjaśnienie

Odnośnik do odpowiedzi

Korzystałem z tej strony - http://www.giodo.gov.pl/163/id_art/1063/j/pl/ i też nie ogarniałem o co im chodzi z tymi powiązaniami pomiędzy strukturami zbiorów danych osobowych. W końcu doszedłem do wniosku, że nie ma sensu bawić się z tymi różnymi rysunkami i tabelkami, a warto po prostu przejść do pogrubienia elementów ze zbiorów, które są ze sobą powiązane.

Np: Zbiór 1 Dana 1, Dana 2

Zbiór 2 Dana 1 Dana 3

Zbiór 3 Dana 4 Dana 5

Dzięki temu, że w zbiorze 1 i 2 znajduje się Dana 1, to jesteś w stanie połączyć te dwa zbiory, a tym samym wszelkie dane, które się w nim znajdują. Tylko o to chodzi, w sumie pierdoła, ale może sprawiać problem :P

  • Like 1
Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki Darek :) Sam miałem z tym  nie lada problem i nie wiedziałem jak podejść do określenia struktury danych osobowych. Teraz wiem, jak sobie z tym poradzić i myślę, że nie będzie to stwarzać najmniejszych problemów.

Odnośnik do odpowiedzi

U nas jest to w formie tabeli zrobione i także podkreślone. Myślę, że jest to znacznie bardziej przejrzysty system, aniżeli robienie jakichkolwiek rysunków, czy też malowideł. Ale sam pomysł jest dobry, bo dzięki temu wiemy, jaką wiedzę będzie ktoś miał rzeczywiście na temat określonych osób np. Pracownik A ma dostęp do zbioru 1 w którym jest imię i nazwisko oraz numer rachunku bankowego osoby B, natomiast oprócz niego ma dostęp także do zbioru 2 w którym jest tylko numer rachunku bankowego osoby B i dane na temat zdrowia osoby B. Jeśli te dane byłyby anonimizowane, to poprzez numer rachunku bankowego może dojść do znacznie większej ilości informacji i połączyć zbiór 1 i 2

Odnośnik do odpowiedzi
Cytuj

Teraz to się proste wydaje, ale jaki jest tego sens? W ogóle ta regulacja z zakresu ochrony danych osobowych jest strasznie szczegółowa i w praktyce chyba rzadko stosowana

Sens jest, jeśli dobrze opiszesz strukturę zbioru danych osobowych to będziesz wiedział do jakich danych pracownik rzeczywiście ma dostęp i jakie dane może ze sobą powiązać. Jeśli ktoś chce zarządzać ryzykiem w zakresie danych osobowych, to powinien od tego zacząć ..

Odnośnik do odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności