Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
zwiss

Klucze do szafek odzieżowych

8 postów w tym temacie

Mam kolejne pytanie do bhpowców.Czy któryś z Was ma w swoim zakresie obowiązków nadzór nad kluczami do szafek, wydawaniu kłódek itp. ?

Pierwsze słyszę, a dlaczego o to pytasz?

Bo zostałem ukarany za to, że kilku pracowników nie otrzymało szafki. Ale oni ich po prostu nie chcieli. Plus kilka szafek było otwartych a w nich pety, puszki po piwie i brud. 

Jako BHP-owiec nie masz obowiązku, ale nie wiem co jeszcze robisz i czy w ramach innych obowiązków Ci to przypadkiem nie przysługuje. Czy BHP masz na cały etat, czy tylko kawałek?

Tylko pół etatu i w kilku firmach jeszcze pracuje jako bhpowiec. Mam się odwołać do przyszłego poniedziałku inaczej chyba będę musiał do sądu pracy.

Najlepiej się odwołaj, ale sprawdź też czy w umowie nie ma przypadkiem takiego zapisu. Jak nie ma to się odwołuj.

Myślę, że najpierw powinieneś sprawdzić czy nie masz w umowie zapisu, że masz w zakresie obowiązków nadzór nad szafkami oraz kluczami do nich. Swoją drogą to klucze pracownikom powinieneś wydać czy szafki chcieli czy nie, jeżeli w firmie takie są. Bo nasuwa mi się jedno pytanie, jak oni się przebierali? 

W jednej firmie, w której kiedyś pracował to właśnie BHP miało nadzór nad szafkami, w każdym razie to właśnie im się oddawało klucze gdy się człowiek zwalniał. 

Pracodawca może powierzyć pracownikowi wykonywanie dodatkowych obowiązków. Rozporządzenie dotyczące służby bhp określa zakres obowiązków, ale to nie nie oznacza że tylko tym może się zajmować. Przykład: w rozporządzeniu nie ma nic na temat obsługi komputera, a przecież służba bhp na komputerze pracuje. Takich przypadków można mnożyć.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0