Skocz do zawartości
cepelia

Wymagania pracownika co do krzesła

Rekomendowane odpowiedzi

Mój pracownik zażyczył sobie krzesło wspierające odcinek szyjny i głowę, bo podobno ma takie zalecenie od fizjoterapeuty. Ja nie wiem co z tym zrobić - kupić czy wysłać go najpierw na badania okresowe? Przyznam, że takie krzesło to dość spory wydatek...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli to spory wydatek to się zastanów. Zresztą nawet jakby spory nie był to pracodawca nie jest od spełniania życzeń swoich pracowników, jakkolwiek to brzmi. Dlatego ja wysłałabym tego pracownika na badania okresowe i po nich stwierdziła czy krzesło kupować. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To na pewno jest spory wydatek. Ja zdecydowanie nawet bym z pracownikiem nie dyskutowała tylko od razu wysłała go na badania okresowe i tyle. Bo jeśli faktycznie takie krzesło jest mu potrzebne to nie przestanie się o nie upominać. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A skoro ma takie zalecenie od fizjoterapeuty to niech pokaże jakiś papierek. Bo ludzie piszecie bzdury a nawet dokładnie nie przeczytacie. Tylko, że prawda jest taka, że jak pracodawca nie ma na takie krzesło kasy albo nie chce go zapewnić to nikt i nic nie pomoże - po prostu zwolni pracownika i uzna go za niezdolnego do pracy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia ‎03‎.‎04‎.‎2017 o 11:38, Grzesio napisał:

A skoro ma takie zalecenie od fizjoterapeuty to niech pokaże jakiś papierek. Bo ludzie piszecie bzdury a nawet dokładnie nie przeczytacie. Tylko, że prawda jest taka, że jak pracodawca nie ma na takie krzesło kasy albo nie chce go zapewnić to nikt i nic nie pomoże - po prostu zwolni pracownika i uzna go za niezdolnego do pracy. 

Dokładnie tak. Ja bym się najpierw zastanowił czy stać mnie na takie krzesło skoro takie jest zalecenie od fizjoterapeuty, to podobne będzie pewnie od lekarza medycyny pracy. Ale jak pracodawcy nie stać to nic nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi