Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Zenek

Kto zarządza ewakuację?

Recommended Posts

Słuchajcie piszę pracę i zastanawiam się kto może zarządzić ewakuację. Jedyne co mi przychodzi do głowy to straż pożarna tak naprawdę, ale jestem pewien że tych osób które są do tego upoważnione musi być więcej. Byłbym bardzo wdzięczny za krótkie i konkretne odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu

Na pewno straż pożarna. Poza tym w BHP to dyrektor zakładu pracy albo jego zastępca. No i  podobno tez dyżurny portier podczas nieobecności władz organizacyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Cytat

Wedle art. 25 ust. 1 pkt 1 ustawy z 24 sierpnia 1991 r. o ochronie przeciwpożarowej (DzU z 2002 r. nr 147, poz. 1229 ze zm.) ewakuację ludzi i mienia może zarządzić kierujący działaniem ratowniczym strażak Państwowej Straży Pożarnej (albo inna osoba upoważniona do zarządzania takimi działaniami). Praktyka pokazuje jednak, iż w razie zagrożenia, którego symptomy są bezpośrednio widoczne ((albo w jakikolwiek inny sposób odczuwalne, ewakuacja zaczyna się w sposób kompletnie spontaniczny, nierzadko wręcz chaotyczny. Dlatego najważniejsze jest, by jak najszybciej przybrała ona zorganizowaną formę i była kierowana poprzez ludzi obdarzonych mocnymi cechami osobowości, nie ulegających emocjom i cieszących się powszechnym autorytetem.
 

 

Udostępnij ten post


Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×