Skocz do zawartości
Wiesław

Praca w pomieszczeniu bez okien

Rekomendowane odpowiedzi

Czy można wykonywać pracę przed monitorem w pomieszczeniu w którym nie ma okien? Praca ta jest wykonywana w takich warunkach przez większość czasu. Oczywiście jest tam oświetlenie elektryczne. Dzięki za odpowiedzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Cytat

§ 25. W pomieszczeniach stałej pracy należy zapewnić oświetlenie dzienne, chyba że jest to niemożliwe lub
niewskazane ze względu na technologię produkcji, a na stosowanie oświetlenia wyłącznie elektrycznego
pracodawca uzyskał zgodę właściwego państwowego wojewódzkiego inspektora sanitarnego wydaną w
porozumieniu z okręgowym inspektorem pracy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Wiesław napisał:

Czy można wykonywać pracę przed monitorem w pomieszczeniu w którym nie ma okien? Praca ta jest wykonywana w takich warunkach przez większość czasu. Oczywiście jest tam oświetlenie elektryczne. Dzięki za odpowiedzi. 

Hej, tak jak napisał Mierzej, nie ma problemu z praca w pomieszczeniu bez okien o ile pracodawca zapewni światło elektryczne i będzie miał zgodę państwowego inspektora sanitarnego wydaną z inspektorem pracy. Bardzo często pracodawcy tworzą małe pomieszczenia do pracy, gdzie nie ma okien i jak samo przez to się rozumie brak światła słonecznego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...