Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Wiesław

Opiekunka w żłobku a stanowisko robotnicze

7 postów w tym temacie

Dzień dobry,

chciałbym zadać pytanie jak w temacie. Przyznam, ze sam już nie wiem jaka jest odpowiedź. A więc czy opiekunka w żłobku to stanowisko robotnicze?

A według mnie to w całości zależy od tego jakie zadania wykonuje ta pracownica czy pracownik. Bo jeśli faktycznie nie ma do czynienia ani trochę z pracą biurową to dla mnie też jest bardziej oczywiste, że to praca bardziej robotnicza i takie też stanowisko, ale być może tak nie jest do końca. Bo jeśli zdarza się jej często wypełniać jakieś papierki, dbać o dokumentację itd. to może wtedy warto byłoby zaliczyć te stanowisko do pracy biurowej. No chyba że faktycznie jedynie opiekuje się dziećmi.

Stanowiska nierobotniczne to:

Cytat

Osoby zatrudnione na stanowiskach nie ustalonych jako robotnicze, bez względu na wyuczony zawód. to są stanowiska kierownicze i specjalistyczne, samodzielne albo wykonawcze nie mające charakteru kierowniczego, ale wymagające specjalistycznego przygotowania do zawodu na poziomie wyższym lub średnim zawodowym albo wysokiego poziomu zdolności twórczych i artystycznych, jak także stanowiska, na których realizowane są czynności pomocnicze (o charakterze manipulacyjnym) biurowe i gospodarcze, wspomagające działalność prowadzoną na wyżej wymienionych stanowiskach 

Mi się wydaje, że to stanowisko robotnicze bo ma poniższe zadania:

Cytat

Niezależnie od formy zatrudnienia, główne zadania opiekunki dziecięcej są podobne i zawsze dostosowane do wieku podopiecznych. Najmłodsze niemowlęta wymagają przede wszystkim zabiegów opiekuńczo-pielęgnacyjnych, tj. mycia, przebierania, przewijania, karmienia, ukołysania do snu czy spaceru na świeżym powietrzu. Gdy dziecko jest nieco starsze, w pracy opiekunki dużą rolę zaczynają odgrywać działania wychowawcze i edukacyjne. Opiekunka organizuje zabawy i gry dostosowane do poziomu psychomotorycznego dziecka.

Dnia 15.12.2016 o 13:58, marssongo napisał:

Mi się wydaje, że to stanowisko robotnicze bo ma poniższe zadania:

Według mnie też zdecydowanie robotnicze. Świadczy o tym przede wszystkim powyższy cytat, który doskonale opisuje codzienną pracę opiekunki w żłobku.

Dnia 27.03.2017 o 05:39, cepelia napisał:

Według mnie też zdecydowanie robotnicze. Świadczy o tym przede wszystkim powyższy cytat, który doskonale opisuje codzienną pracę opiekunki w żłobku.

A jeśli opiekunka ma także inne zadania - uczy czytać, pisać, robi jakieś zadania to na jakim stanowisku wtedy pracuje?

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0