Skocz do zawartości
Wiesław

Pluskwy w miejscu pracy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! W moim zakładzie pracy który jest dość duży widziano pluskwy niemal w każdym miejscu. Ale oprysk przeciwko nim zastosowano tylko w niektórych, największych halach. Między innymi w mojej. Ale te miejsca w których była dezynsekcja są moimi miejscami pracy, a ja pracuję po 12 godzin dniami i nocami i nie wiem teraz czy mogę odmówić przyjścia do pracy ze względu na to że w tych pomieszczeniach odbywał się oprysk. Z tego co wiem to pluskwy mogą przenieść się w postaci zapłodnionej samicy i potem ona może złożyć jajeczka w moim domu, a w ten sposób przyniosę ze sobą to paskudztwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Nie możesz odmówić przyjścia do pracy. Masz obowiązek się do niej stawić.

Kodeks pracy Art. 210.
"§ 1. W razie gdy warunki pracy nie odpowiadają przepisom bezpieczeństwa i higieny pracy i stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia lub życia pracownika albo gdy wykonywana przez niego praca grozi takim niebezpieczeństwem innym osobom, pracownik ma prawo powstrzymać się od wykonywania pracy, zawiadamiając o tym niezwłocznie przełożonego.
§ 2. Jeżeli powstrzymanie się od wykonywania pracy nie usuwa zagrożenia, o którym mowa w § 1, pracownik ma prawo oddalić się z miejsca zagrożenia, zawiadamiając o tym niezwłocznie przełożonego."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×