Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Wiesław

Pluskwy w miejscu pracy

2 posty w tym temacie

Witam! W moim zakładzie pracy który jest dość duży widziano pluskwy niemal w każdym miejscu. Ale oprysk przeciwko nim zastosowano tylko w niektórych, największych halach. Między innymi w mojej. Ale te miejsca w których była dezynsekcja są moimi miejscami pracy, a ja pracuję po 12 godzin dniami i nocami i nie wiem teraz czy mogę odmówić przyjścia do pracy ze względu na to że w tych pomieszczeniach odbywał się oprysk. Z tego co wiem to pluskwy mogą przenieść się w postaci zapłodnionej samicy i potem ona może złożyć jajeczka w moim domu, a w ten sposób przyniosę ze sobą to paskudztwo.

Nie możesz odmówić przyjścia do pracy. Masz obowiązek się do niej stawić.

Kodeks pracy Art. 210.
"§ 1. W razie gdy warunki pracy nie odpowiadają przepisom bezpieczeństwa i higieny pracy i stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia lub życia pracownika albo gdy wykonywana przez niego praca grozi takim niebezpieczeństwem innym osobom, pracownik ma prawo powstrzymać się od wykonywania pracy, zawiadamiając o tym niezwłocznie przełożonego.
§ 2. Jeżeli powstrzymanie się od wykonywania pracy nie usuwa zagrożenia, o którym mowa w § 1, pracownik ma prawo oddalić się z miejsca zagrożenia, zawiadamiając o tym niezwłocznie przełożonego."

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0