Skocz do zawartości

Jaka gaśnica?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Moim zdaniem najlepsza do kotłowani opalanej węglem będzie gaśnica przystosowana do gaszenia pożarów kategorii A. A jej wielkość zależeć będzie od gęstości obciążenia ogniowego. Wydaję mi się jednak, że mniejsze niż 6 kg nie będą miały sensu do takiego pomieszczenia jak kotłowania. 

Zwykła gaśnica proszkowa ABC, przynajmniej 6 kg powinna spokojnie starczyć. Poczekaj jednak na zdanie innych w tym temacie, może doradzą jeszcze coś innego niż ja. 

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...

ABC będzie jak najbardziej odpowiednia tutaj. Głównie będzie miał w kotłowni do czynienia z węglem (materiałami stałymi) ale czasem mogą dojść do tego jakieś inne materiały, a cena za gaśnicę na zagrożenia A i ABC będzie bardzo podobna. Dlatego możesz rzucić okiem na tą gaśnicę, która zaproponował Ci Ireneusz.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 years later...

Ja zamówiłem gaśnicę proszkową w firmie BHPEX. Mają w ofercie solidne produkty w dobrych cenach. Mają szeroką ofertę produktów w danym zakresie. Obsługa bardzo uprzejma i pomocna.

Odnośnik do odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności