Skocz do zawartości

Grawerka


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mój brat pracuję w małej firmie, która zajmuję się produkcją. Na jednej z hal jest grawerka, która oznacza wyprodukowane amortyzatory, pracuję bardzo głośno. Brat skarży się na to, że nie ma żadnych stoperów, czy nauszników, który chroniły by pracownika przed hasałem. Co można zrobić w takiej sprawie? 

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, ChMS napisał:

Cześć, mój brat pracuję w małej firmie, która zajmuję się produkcją. Na jednej z hal jest grawerka, która oznacza wyprodukowane amortyzatory, pracuję bardzo głośno. Brat skarży się na to, że nie ma żadnych stoperów, czy nauszników, który chroniły by pracownika przed hasałem. Co można zrobić w takiej sprawie? 

Niech zgłosi to swojemu najbliższemu przełożonemu i tyle. Tak powinno się robić w każdej problemowej sytuacji. Jeśli coś się stanie, wypadek, czy coś się zepsuje to takie sprawy także zgłasza się swojemu najbliższemu przełożonemu.

Odnośnik do odpowiedzi
15 godzin temu, ChMS napisał:

Cześć, mój brat pracuję w małej firmie, która zajmuję się produkcją. Na jednej z hal jest grawerka, która oznacza wyprodukowane amortyzatory, pracuję bardzo głośno. Brat skarży się na to, że nie ma żadnych stoperów, czy nauszników, który chroniły by pracownika przed hasałem. Co można zrobić w takiej sprawie? 

w takim wypadku powinna być jakaś ochrona słuchu jeżeli jest to uciążliwe. myślę, że spokojnie może to zgłosić do przełożonego lub do bhpowca w miejscu pracy. ten drugi raczej nie zostawi tego bez żadnego działania. 

Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 weeks later...

Nie chce mi się wierzyć, że nie ma żadnej ochrony słychu w takim miejscu, to niedopuszczalne. Sam nakazałem jednemu z marketów budowlanych, które obsługiwałem jako BHP żeby wprowadzili nauszniki przy pracy z piła na stolarni a tam natężenie hałasu oraz jego czas nie były zbyt duże. 

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 26.11.2016 o 17:03, ChMS napisał:

Cześć, mój brat pracuję w małej firmie, która zajmuję się produkcją. Na jednej z hal jest grawerka, która oznacza wyprodukowane amortyzatory, pracuję bardzo głośno. Brat skarży się na to, że nie ma żadnych stoperów, czy nauszników, który chroniły by pracownika przed hasałem. Co można zrobić w takiej sprawie? 

Niech zapozna swojego przełożonego z rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 29 listopada 2002 r. w sprawie najwyższych dopuszczalnych stężeń i natężeń czynników szkodliwych dla zdrowia w środowisku pracy. 

Ciekawe co powie po przeczytaniu tego rozporządzenia. 

Odnośnik do odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności